Grāvīte norādīja, ka šo individuālās aizsardzības līdzekļu lietošana pamatā ir pašu iedzīvotāju un dažādu objektu, piemēram, lielveikalu, kultūras un ēdināšanas vietu, īpašnieku atbildība.
Policija uzsver, ka jau kopš pandēmijas sākuma vadījusies pēc principa, ka epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanas kontrolē primārais ir prevencija un brīdināšana. Tikai par rupju šo prasību neievērošanu policija piemēro likumā paredzētos sodus. Ņemot vērā minēto, arī jaunākā valdības noteiktā prasība nav izņēmums.
Par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu fiziskai personai var piemērot brīdinājumu vai administratīvo sodu no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro.
Jau ziņots, ka no 25.janvāra publiskās vietās varēs lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta, tādējādi būs aizliegta auduma masku valkāšanu publiskās vietās, paredz Ministru kabineta pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.
Vienlaikus tiek pieļauts, ka izglītojamie no septiņu līdz 12 gadu vecumam var nelietot minētos sejas aizsegus, ja viņi lieto nemedicīnisku jeb auduma aizsegu. Arī sabiedriskajā transportā bērni drīkstēs turpināt lietot nemedicīnisku aizsegu.