"Lācim jau bija gadi trīs četri, un Lācim joprojām nāca virsū tādas kā sirds krīzes, kas man likās, ka tā ir. Un mēs braucām pie daktera ik pa laikam, un dakteris turpināja mums nozīmēt šīs zāles devas," pastāstīja Diāna.
2015. gadā kaķis piedzīvoja krīzi – pārstāja ēst un dzert, kļuva vājāks, apātiskāks. Cerības, ka Lācis izdzīvos, ārsts nedeva, bet tobrīd tomēr viss beidzās labi. Klīnikā lika sistēmas, mājās deva vitamīnus. Diāna darbā ņēmusi slimības lapu, lai Lācim varētu pasēdēt klāt.
Un šādas krīzes atkārtojās un atkārtojās. “Kā es redzu, ka viņš jau kļūst tāds slābans, es jau saprotu, ka viņam atkal nāk virsū šī krīze. Es jau laikus skrienu pie ārsta. Attiecīgi viņam tiek nozīmēti vitamīni mājās ar sistēmām,” pastāstīja Diāna.
Nākamā lielākā krīze 2019. gadā. Lācim taisīts arī sirds rentgens, un ārsts uzrādījis problēmu. “Tā sirsniņa bija tāda, nu jā, nebija normālas formas, viņam bija tāda kā plakanāka. Viņš saka: redziet, ja tā, tad viņam ir tās problēmas ar to sirdi. Viņam ir jāturpina zāles, citādāk viņš nespēs dzīvot,” atceras kaķa īpašniece.
Vieni sirds pilieni nomainīti pret citiem, tad vēl kādas sirds zāles. Bet pērn janvārī Lācis atkal nonāca klīnikā pie sistēmas.
Bet tad sekoja negaidīts pavērsiens turpat klīnikā.
“Jauna dakterīte man tieši gāja taisīt to sistēmu, un viņa man saka: [..] ja kaķim jau tik ilgu laiku ir sirds problēmas, vai tiešām jūs nevarat uztaisīt ehokardiogrammu, kas ir kompjūterā.
Viņam ir taisītas visādas ultrasonogrāfijas, visi kaut kādi izmeklējumi, asins. Pati galvenā pārbaude, kā teikt, viņam nav bijusi. Nu, un es pierakstījos pie Ditas Staltes uz "PetCity" uz kardioloģiju. Es arī pateicu dakterim Beinertam, ka to domāju darīt. Dakteris Beinerts pateica: jūs neko jaunu neuzzināsiet, jums neko jaunu nepateiks," atceras kaķa saimniece.
Bet jaunums bija, ka ehokardiogramma nekādas sirds problēmas neuzrādīja. To apstiprināja arī kardioloģe.
Stāsta turpinājumu un "Aizliegtā paņēmiena" sižetu skaties ŠEIT.