Astrīda (vārds mainīts) ir 40 gadus veca rīdziniece. Pēc balss šķiet pašpārliecināta sieviete, varbūt pat nedaudz valdonīga, taču pēc stundu ilgās telefonsarunas atklājas pavisam cita aina. Astrīda jau no bērnības piedzīvojusi dažādas drausmas dzīves situācijas, kas viņai liek pašai par sevi uzdot vienu vienīgu jautājumu: "Vai liktenis man ir lēmis vienmēr būt par cietušo?"
"Es piedzimu ģimenē, kurā tēvam nebiju vajadzīga. Man bija māte — alkoholiķe, no kuras es piedzīvoju emocionālus pāridarījumus kopš dzimšanas līdz brīdim, kad es aizgāju no mājām neatskatoties," stāsta Astrīda. Viņa klaiņot sākusi aptuveni 13 gadu vecumā un tai pašā laikā apzinājusies, ka dzīvo problemātiskā ģimenē.
"Es atceros, ka skolā mēģināju runāt ar klases audzinātāju, pēc kā atnāca pārbaude uz mājām, bet mana mamma bija ļoti "jauka un laba" un nekas tālāk nesekoja,"
savā pieredzē dalās Astrīda. Skolas gados viņa meklējusi dažādas uzticības personas gan mācībspēku vidū, gan vērsās pie psihologa, ko pati apzināti meklējusi.
"Es psiholoģei jautāju — ko lai es daru, ja man neviens nepalīdz? Uz ko viņa man atbildēja, ka "mammu mēs nevaram izmainīt, bet skatīsimies, kā mēs varam ar viņu sadzīvot"..." sieviete piebilst, ka tas bijis vairāk nekā pirms 25 gadiem un tad bija citi laiki, kad attieksme pret vardarbību ģimenē sabiedrībā bija pavisam citādāka.
"Tā tas turpinājās, man pasliktinājās sekmes skolā. Attiecīgi, kļūstot vecāka, es sāku dzīvot kopā ar vienu vīrieti, tad ar citu. (..) Un tad es satiku savu vīru — topošo juristu, nākamo tiesnesi", un šajā laulībā Astrīda piedzīvojusi "pilnu buķeti dažādu vardarbības veidu".