"Kāpēc neizslimot omikronu un tikt tam pāri? Tas taču ir vieglāks, vai ne? Un tā palielināt imunitāti?" Šādu jautājumu uzdeva pilnībā pret Covid-19 vakcinēts, balstvakcīnu saņēmis, izglītots vīrietis, kurš pauda daudzu cilvēku izteikto viedokli sociālo tīklu platformās. Atbildi sniedza veselības eksperti, ziņo raidorganizācija CNN.
Ideja par apzinātu mēģinājumu saslimt ar omikrona paveidu ir "vislielākais trakums", ar nicinošu nopūtu sacīja Pols Ofits, Filadelfijas Bērnu slimnīcas Vakcīnu izglītības centra direktors.
"Tas izplatās ātri un nekontrolējami, kā meža ugunsgrēks," piekrīt Dr. Roberts Mērfijs.
"Tas ir plaši izplatīts, nākot gan no vakcinētajiem, gan balstvakcīnu saņēmušajiem cilvēkiem, kā arī "antivakseriem"," brīdina Mērfijs.
"Jūs būtu jucis, ja mēģinātu ar to inficēties. Tas ir kā spēlēties ar dinamītu."
Gadījumā, ja šī doma ir iešāvusies prātā, šeit ir pieci iemesli, kāpēc jums nevajadzētu apzināti mēģināt inficēties ar omikronu, ko uzskaitījuši ASV mediķi.
1. Tā nav saaukstēšanās
Pat vieglākajos omikrona paveida inficēšanās gadījumos tiek ziņots par drudzi, ķermeņa sāpēm, uztūkušiem limfmezgliem, sāpošu rīkli, dienām ilgu vājumu.
"Cilvēki runā par omikronu kā par saaukstēšanos. Tā nav saaukstēšanās. Tā ir dzīvībai bīstama slimība," sacīja Mērfijs.
"Pat cilvēki bez jebkādām hroniskām slimībām var saslimt smagi."
2. Pastāv iespēja saslimt ar "garo" kovidu
Ožas zaudēšana (un līdz ar to arī garšas) ir kļuvusi par bieži sastopamu simptomu pat vieglākajos Covid-19 gadījumos. Pētījumi liecina, ka aptuveni 80% cilvēku mēneša laikā atgūst ožu, bet citi nespēj saost pat pēc sešiem vai vairāk mēnešiem. Pastāv iespēja arī neatgūt šīs maņas.