Ziņu medija "Apollo.lv" lasītāja Laura vērsās ar jautājumu - ko darīt cilvēkam, ja pēc divām iepriekšējām potēm pret Covid-19 ir bijušas vairākas blaknes, kas ilgušas pat vairākas nedēļas? Šā iemesla dēļ viņai ir raizes par balstvakcinācijas saņemšanu, taču valdībā nesen lemtais par vakcinācijas derīguma termiņa noteikšanu iedzīvotājai raisījis pārdomas. Ko darīt cilvēkam šajā situācijā? Atbildi sniedza Zāļu valsts aģentūras (ZVA) un Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāvji.
"Sasāpējies jautājums - vai cilvēki, kam ir alerģiska vai cita spēcīga imunitātes pretreakcija pirmajai vai otrajai vakcīnai (gripai līdzīgu simptomu veidā), nav pelnījuši kādus ar revakcināciju un sertifikātiem saistītus atvieglojumus, pamatojoties uz ārsta slēdzienu, ka pacients vakcīnu "nepanes" vai tā viņam ir potenciāli bīstama? Es ļoti vēlētos saņemt atbildi," raksta "Apollo.lv" lasītāja Laura.
Viņa stāsta, ka viņas mamma ir godīgi gājusi vakcinēties pirmās divas reizes ar "Pfizer" vakcīnu. Viņa nezina, vai tas ir sakritības vai vakcīnas dēļ, bet viņai tajā brīdī radušies ar aknām saistīti veselības sarežģījumi. Īpaši smaga bijusi otrā vakcīna pret Covid-19.
"Divas, trīs nedēļas pamatīgs nogurums. Pirmās piecas dienas gripai līdzīgi simptomi, nevarēja aiziet uz veikalu pēc pārtikas, roka piepampusi, drudzis," raksta Laura.
"Ja cilvēkam pēc otrās vakcīnas ir bijis tiešām slikti (nevis ar galvu slikti, bet fiziski slikti), gripai līdzīgi simptomi, neliela vai pastiprināta alerģiska reakcija, drudzis, temperatūra, trīs nedēļas ilgs nogurums, sāpes rokā, kas bijušas tik stipras, ka laupījušas darba spējas uz vairākām dienām un tamlīdzīgi. Vai tas ir normāli, cilvēcīgi, vai tas ir nepieciešams un vai tas vispār ir likumīgi likt šiem cilvēkiem potēties trešo reizi?" nobažījusies ir "Apollo.lv" lasītāja.