Līdz šim visiem karavīriem, kuri tika atbrīvoti no dienesta, bija atļauts pamest kazarmas ar viņiem piešķirto apakšveļu. Tiesa, pandēmija ievērojami apgrūtinājusi piegāžu plūsmu, ņemot vērā rūpnīcu slēgšanu un transporta problēmas.
Šīs situācijas dēļ Norvēģijas armijai nācies lūgt saviem karavīriem pēc dienesta beigšanas atdot apakšveļu un zeķes atpakaļ.
"Lēmums atkārtoti izmantot šos apģērbus ļaus mums palielināt apjomu un aprīkojuma piegādes jaudu. Mūsu krājumi ir pārāk mazi. Visi tekstilizstrādājumi ir izmazgāti un tīri," sacīja armijas loģistikas pārstāvis Hanss Meisingests.
Karavīru pārstāvji gan nav apmierināti ar šādu lēmumu un uzskata, ka tas varētu ietekmēt operatīvās spējas.
"Plašs aprīkojuma un apģērba trūkums var potenciāli ietekmēt operatīvo gatavību un sliktākajā gadījumā arī karavīru drošību," sacīja Eiriks Šjelle Eiksunds.
Sargājot NATO ziemeļu robežas no tuvējās Krievijas, Norvēģijas militārajā dienestā katru gadu tiek iesaukti aptuveni 8000 jauni vīrieši un sievietes.