Latvijas Televīzijai ir zināms, ka policija no Ņikiforenko pieprasīja paskaidrojumus. Ārsts atbildējis, ka viss, ko darījis, ir limfmezglu un vēdera orgānu pārbaude.
Tas pie Aleksandras sūdzībām esot bijis pamatots. Var secināt, ka inspektors, kurš skatīja Aleksandras iesniegumu, ārsta teikto nepārbaudīja.
Drīz policija Aleksandru informēja - noziegumu ārsta darbībās nesaskata un kriminālprocesu pret viņu nesāks. Policijas lēmumā nav analizēts Aleksandras stāstītais, ka pēc sievietes lūguma pārtraukt, Ņikiforenko turpinājis viņai pieskarties, un ar varu turējis viņas rokas.
Taču pēc tam, kad par Ņikiforenko rīcību ziņoja mediji, policija atgriezās pie šīs lietas un lūdza prokuratūru to pārbaudīt. Rezultātā kriminālprocesu pret ārstu tomēr uzsāka. Vairāk policija nestāsta, lai nekaitētu izmeklēšanai, taču aicina pieteikties jebkuru, kurš uzskata, ka cietis no Ņikiforenko darbībām.
LTV ziņo, ka Veselības inspekcija pēc Aleksandras iesnieguma arī veica pārbaudi un arī secināja, ka ārsts nedarīja neko vairāk par rutīnas cirkšņa limfmezglu pārbaudi.
Veselības inspekcijas ieskatā, Ņikiforenko tomēr pārkāpis likumu, jo nav prasījis pacientes piekrišanu, lai pārbaudītu limfmezglus. Taču inspekcija nolēma, ka ārstu nesodīs.
"Vai tas ir sods, par kuru uzreiz jāpiemēro administratīvā atbildība? Domāju, ka nē, ja tas atkārtojas gada laikā, tad jā”, skaidro Veselības inspekcijas vadītāja Anita Slokenberga.
"De Facto" uzrunātais zvērinātais advokāts Ronalds Rožkalns skaidro, ka jaunais likums neliek inspekcijai gaidīt atkārotu pārkāpumu, lai sodītu par likuma pārkāpumu.