Viņa skaidroja, ka papildus vakcinācijai ārstniecības iestādēs un ģimenes ārstu praksēs tiek prioritizētas efektīvākās vakcinācijas formas. Janvārī NVD organizē vakcinācijas centru darbību Rīgā un citās pašvaldībās.
Pašlaik jau darbojas divi lielie vakcinācijas centri Rīgā un 13 centri pašvaldībās, tiks vērti vaļā vēl desmit centri citās pašvaldībās - Balvos, Olainē, Līvānos, Dobelē, Smiltenē, Valmierā, Ogrē, ierīkošanas procesā ir arī vakcinācijas centri Jūrmalā, Jaunolainē un Ķekavā.
Tāpat notiks vienas dienas izbraukuma vakcinācijas pa pagastiem sadarbībā ar pašvaldībām. Janvārī notiks izbraukumi vismaz 136 pilsētās un pagastos.
Nākamajā nedēļā notiks izbraukumi Cesvainē, Smiltenē, Augšdaugavas novada Medumos, Ambeļos un Maļinovā, Salienas un Lauceses pagastos, Liepupē, Jēkabpils novada Ābeļu, Dignājas, Dunavas, Aknīstes, Gārsenes, Asares un Ancenes pagastos, Sesavā, Krimūnās un Tērvetē, Maltā, Valkā, Dagdā, Platonē, Apē, Skultē, Kandavā, Zvejniekciemā, Saulkrastos, Olainē, Skrīveros, Klintainē un Iršu pagastā.
Juhņēviča aicināja iedzīvotājus savlaicīgi pieteikties un veikt balstvakcināciju, neatliekot to uz vēlāku laiku, jo pastāv risks, ka liela daļa cilvēku plānos vakcīnu saņemt īsi pirms 15. februāra, kad stāsies spēkā prasība pēc obligātas balstvakcinācijas pakalpojumu saņemšanai. Jāņem vērā, ka augstās saslimstības apstākļos var saslimt arī medicīnas darbinieki, tādēļ var samazināties vakcinācijas kapacitāte un vakcinācijas punktos var veidoties rindas, brīdināja Juhņeviča.