Kafija, kola vai ūdens? Gastroenterologs Anatolijs Danilāns un sertificēta uztura speciāliste Viktorija Zakarkeviča Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Revidents" atklāja, kas ir visefektīvākais līdzeklis, lai uzlabotu gremošanas trakta darbību.
Kurš gan nav dzirdējis, ka kafija vai kola palīdz gremošanai un kuņģa darbībai? Un, lai gan dažkārt šķiet, ka tas tik tiešām tā ir, gastroenterologs Anatolijs Danilāns stāstīja, ka šiem dzērieniem ar gremošanu nekāda sakara nav.
"Kafija ir antioksidants. Kuņģim tur ātrāk… es tā nedomāju.
Bet kafija tiešām paildzina cilvēka mūžu.
Viņiem, kā saka, daudzas slimības netiek. Piemēram, aknu slimības mazāk, ja ir kafija lietota," stāstīja eksperts.
Arī kola gremošanu neietekmējot. Un to, viņaprāt, varbūt labāk malkot nākamajā dienā pēc svētkiem. Kola, gluži tāpat kā minerālūdens, saturot pavisam nedaudz sāļu un minerālvielu, piemēram, fosforu, nātriju, kāliju un magniju, kas var palīdzēt ķermenim atjaunoties. Taču, atšķirībā no minerālūdens, kolā ir arī glikoze - cukurs, kas šīm minerālvielām mūsu organismā palīdzēs uzsūkties ātrāk un labāk.
"Kolā ir sūkņi – nātrija glikozes sakabinātie sūkņi, nātrijs netiek iekšā, ja nav glikozes. Akūtā brīdī, atjaucot sāļu un šķidruma daudzumu, kolu dzert ir labāk, nevis ūdeni vai minerālūdeni. Galvenais ir sāļu zudums, nevis ūdens zudums," stāstīja Danilāns.