norāda veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P).
Tas būtu uz pusgadu. Ārsti gan cer, ka pa to laiku naudu atārdīs arī pamatbudžetā. Taču Finanšu ministrijā cerības nedod, norādot, ka Veselības ministrijai vajadzēja rīkoties ātrāk - pirms budžeta apstiprināšanas.
"Šis arī netika virzīts [no Veselības ministrijas] kā prioritārs pasākums budžet diskusijās. Mainīt budžetu – mums nav tādas prakses jau no 2011. vai 2012. gada. Budžets netiek atvērts un nekādas izmaiņas budžetā nenotiek. Līdz ar to Veselības ministrijai ir jāmeklē rezerves savā budžetā.
Finanšu ministrija nav saņēmusi ne pieprasījumus, ne ko. Un es jums nevaru nekomentēt šādu lietu,"
intervijā "de facto" sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (J/V).
Budžeta veidošanas laikā Veselības ministrija par šo vajadzību tiešām pat neieminējās. Veselības ministrs gan norāda, ka veselības nozarē vajadzību bijis daudz un jau tā visu prasīto nedabūja, bet vienlaikus – dabūja vairāk, nekā citas nozares. Savukārt ģimenes ārstiem risinājumi ilgtermiņam tiek solīti topošajā primārās aprūpes reformu plānā. Tam konkrētas aprises gan vēl nav.
Daļa ģimenes ārstu jau tagad gan atrod, kā noalgot arī trešo palīgu. Taču iespējas atšķiras. Turklāt kovida laikā šiem palīgiem nepienākas valsts piemaksas, ko maksā citiem prakses darbiniekiem. Papildu palīgu neapmaksā arī tiem ģimenes ārstiem, kas paņēma pret kovidu nevakcinēto kolēģu pacientus, ar kuriem valsts lauza līgumus. Vienu šādu paraki pārņēma arī L.Kozlovska, bet palīgu no iepriekšējās prakses, kurš pazīst pacientus, jādomā, kā finansēt.
"Darba apjoms jau no tā nesamazinās, tieši otrādi, darba apjoms tikai palielinās.
Jo arī tajā otrajā ģimenes ārsta praksē, kur manā uzraudzībā strādā trešā gada rezidents, tur tāpat notiek vakcinācija, notiek mazo bērnu pieņemšana, pieaugušo, hronisko pacientu aprūpe. Nu, īstenībā darba apjoms tur ir ne tikai dubultojies, bet trīskāršojies," viņa saka.
Joprojām ir novadi, kur trūkts arī pašu ģimenes ārstu, bet gandrīz trešdaļā prakšu nav arī otrās māsās vai palīga.