Pētījumā respondenti tika aicināti novērtēt savas dzīves kvalitāti pirms pandēmijas un pēc tās. Dati rāda, ka pirms pandēmijas Latvijā ļoti vai diezgan apmierināti ar savu dzīves kvalitāti bija 73% iedzīvotāju, kamēr šobrīd tie ir 60%. Igaunijā vērojams nedaudz mazāks kritums attiecīgi no 73% uz 65%, bet Lietuvā - no 71% uz 61%.
Pētījuma autori norāda, ka Latvijas rādītāji šajā ziņā ir salīdzināmi ar Rietumvalstu dzīves kvalitātes pašnovērtējumu, piemēram, Vācijā dzīves kvalitātes vērtējums pandēmijas iespaidā krities no 71% līdz 58%, Francijā - no 65% līdz 53%. Lielbritānijā un ASV dzīves kvalitātes vērtējums pirms un pēc pandēmijas ir krities vairāk - par attiecīgi 17 un 16 procentpunktiem. Japānā tas ir īpaši slikts - pirms pandēmijas ļoti vai diezgan apmierināti ar dzīves kvalitāti bija 41% iedzīvotāju, bet pēc pandēmijas iestāšanās - vairs tikai 22%.
"EY" partneris Nauris Kļava komentē, ka 13 procentpunktu dzīves kvalitātes vērtējuma kritums Latvijā, visdrīzāk, ir jāskata kā pozitīvs rezultāts, ņemot vērā pandēmijas vērienu, ilgumu un dziļumu.
"Tas parāda, ka valdības, uzņēmēju un pašu cilvēku krīzes vadības centienu kopums ilgākā termiņā ir strādājis pietiekami labi, neskatoties uz to, ka īstermiņā publiskajā telpā esam novērojuši daudz diskusiju un arī pārmetumu dažādiem valsts pārvaldes un ekonomikas dalībniekiem," komentē Kļava.