Arī Pašvaldību savienība apzinājusi, ka jau šobrīd, tūkstošiem pedagogu pamatīgi pārslogoti - viņi strādā ne vien dažādās skolās, bet pat dažādās pašvaldībās. Turklāt ir arī tādi skolotāji, kuri katru nedēļu apbraukā skolas četrās un pat vairāk vietvarās.
"32% mums strādā no vienas līdz 1,3 slodzēm un 14% mums strādā vairāk kā 1,3 slodzi," norāda Dundure.
Turklāt pietiekamu jauno pedagogu pulku nespēj izveidot arī galvenā skolotāju kalve, Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte. Tur atzīst - absolventu skaits ne šogad, ne nākamgad nespēs aizpildīt vakances.
"Mums ir kaut kas jādara. Mums ir jādomā, ko varam darīt, lai šo vakuumu aizpildītu.
Skatoties pabeigušos pret tiem, kas iestājās, kopumā ir negatīva bilance. Mēs vēl pie tam nevaram prognozēt, cik būs tie, kuri pa ceļam pārtrauks studijas vai paņems akadēmiskos atvaļinājumus,"
norāda LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Linda Daniela
Eksperti pieļauj, vairāk cilvēku vēlēsies kļūt par skolotājiem, ja tiks celts profesijas prestižs, aktuāls arī atalgojuma jautājums. Tāpat iespēju robežās veidi, kā piesaistīt skolotājus savām dibinātajām skolām, būtu jāmeklē arī pašvaldībām pašām.
"Zinu, ka ir pašvaldības, kas piedāvā arī dzīvokli, ir pašvaldības, kas kaut kāda cita veida atvieglojumus piedāvā, varbūt tas ir jāpārrunā.
Ļoti būtiska lieta, ko īpaši jauni skolotāji saka, ir nepieciešams mentors, palīgs, kas viņiem palīdzētu ieiet skolas vidē," pauž LU pārstāve.