Atbalstot Ukrainas un Gruzijas centienus, NATO pārkāpj visu EDSO dalībvalstu pamatprincipu "nestiprināt savu drošību uz [citu valstu] drošības rēķina, skaidroja Maskava.
NATO arī ir jāgarantē, ka ieroči, kas var apdraudēt Krievijas drošību, netiek izvietoti Krievijas rietumu robežu tuvumā - NATO dalībvalstīs vai citās valstīs, norādīja ministrija.
Maskava arī norādīja, ka tā vēlas saņemt "konkrētu" reakciju no NATO attiecībā uz vairākiem agrākajiem priekšlikumiem, arī prasību pārcelt militāros manevrus tālāk no NATO un Krievijas spēku "kontakta līnijas".
Ir jāatsāk regulārs dialogs starp Krievijas, ASV un NATO aizsardzības amatpersonām.
Ukraina nav pat tuvu tam, lai iestātos NATO, bet ASV palīdz apmācīt Ukrainas bruņotos spēkus un ir apņēmušās piešķirt 2,5 miljardus dolāru, lai stiprinātu armiju, kas ir cietusi Krievijas 2014. gadā izvērstajā uzbrukumā.
Ukraina apsūdz Krieviju par desmitiem tūkstošu karavīru gatavošanu iespējamam plašam uzbrukumam kaimiņvalstij, radot bažas, ka cīņas ar Maskavas uzturētajām kaujinieku bandām Ukrainas austrumos pāraugs atklātā karā starp abām valstīm.
Krievija noliedz jebkādu uzbrukuma plānošanu, apsūdzot Ukrainu un ASV par destabilizējošu uzvedību. Maskava vienlaikus pieprasa garantijas, ka NATO neturpinās paplašināšanos austrumu virzienā.
Savukārt Ukraina tādas garantijas noraida kā nelikumīgas un cenšas saņemt apliecinājumu, ka bez tās līdzdalības netiks noslēgtas nekādas vienošanās.