Līdzcilvēku palīdzība vardarbībā cietušiem cilvēkiem ir ļoti nepieciešama, taču ne vienmēr ir viegli vai pat iespējams to lūgt, īpaši brīžos, kad tā ir visvairāk nepieciešama. Piemēram, zvanīšana uz uzticības tālruni vai pat policiju nav iespējama, ja cietušo uzrauga varmāka. Tas jo īpaši attiecas uz pandēmijas laiku, kad daudzi cietušie un varmākas neiziet no mājām, lai strādātu vai rīkotu saviesīgus pasākumus, tieši tāpēc ir radīti risinājumi, lai palīdzētu cilvēkiem diskrēti lūgt palīdzību.
Konkrētais rokas žests ir kļuvis par starptautisku palīdzības lūguma signālu. To radīja Pasaules Sieviešu atbalsta tīkls sadarbībā ar Kanādas sieviešu atbalsta fondu Covid-19 pandēmijas sākumā, lai cilvēki, kuri cieš no vardarbības ģimenē, varētu norādīt uz to, skaļi nesakot, ka viņiem ir nepieciešama palīdzība.
Žests jārāda ar vienu roku — persona pavērš plaukstu uz ārpusi, it kā "dodot pieci", pret kameru vai citu personu, iespiežot īkšķi plaukstā, ar atlikušajiem pirkstiem aptverot īkšķi, saspiežot roku dūrē.
Žests ir daļa no kampaņas #SignalForHelp (signāls pēc palīdzības). Organizācijas norādīja, ka Covid-19 pandēmijas radītās izolācijas dēļ pamatoti pieaug risks vardarbībai ģimenē. Sakarā ar to, ka saziņa video zvanos ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, radās kritiska vajadzība pēc veida, kā cietušais var diskrētā veidā vērsties pēc palīdzības.
Cilvēki sociālajos tīklos sāka plaši dalīties ar šo žestu pēc Sāras Everardes pazušanas šī gada martā - jaunā sieviete Anglijā, Londonas dienvidos gājusi mājās, kad viņa tika nolaupīta un vēlāk noslepkavota. Šī traģiskā lieta izraisīja globālu diskusiju par sieviešu drošību visapkārt pasaulei.