Ekonomikas pamatā ir likumsakarības. Ja kļūst dārgāka elektrība, sadārdzinās arī daudzas citas preces un pakalpojumi, kur tā tiek izmantota. Ja elektroenerģijas cenas nemazināsies, visvairāk cietīs maznodrošinātie, norādīja Latvijas Pašvaldību savienībā.
"Šie cilvēki vienkārši pazeminās savas dzīves kvalitāti. Tā norēķinu ietekme atsaucas uz jebkuru pakalpojumu. Ja reiz elektrības cenas pieaug, tad pieaug maksa par siltumapgādi, ūdens apgādi, tas ir pašvaldību sadaļā. Pieaug maksa arī par transportu – tramvajiem, trolejbusiem. Pieaug pārtikas cenas. Tā ir ķēde," stāstīja Pašvaldību savienības padomnieks tautsaimniecības jautājumos Aino Salmiņš.
Pašvaldību savienība uzskata – ir ne vien jāsamazina PVN elektroenerģijai, bet arī jāievieš mērķtiecīgs atbalsts mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām.
Latvijas Darba devēju konfederācijas vadītāja Līga Meņģelsone atzina, ka lielajiem ražošanas uzņēmumiem PVN samazināšana daudz nelīdzēs.
"Tas, kas ir visbīstamākais, ka mūsu lielie ražotāji – tie parasti, kā likums, ir arī lielie eksportētāji.
Un, kā mēs zinām, tieši eksportētāji mums palīdzēja pārdzīvot šo kovida laiku, jo finanšu situācija valsts budžetā bija laba, tieši pateicoties tam. Līdz ar to šeit ir divas bīstamības. Viena ir valsts budžeta jautājums un otra, protams, ir darbinieku un nodarbinātības jautājums," stāstīja Meņģelsone.