Ģimenes ārstes Zīles praksē jau bija vairāk nekā 2000 pacientu. Pašlaik no Snēpeles pagasta nākuši klāt vēl 100, bet cilvēki turpina pieteikties. Ārste rūpējas par cilvēku veselību Kabiles, Vārmes, Turlavas un nu jau arī reizi nedēļā Snēpeles pagastā. Daktere atzīst, ka bijis jāpārdomā, vai piekrist uzņemties vēl vienu prakses vietu.
"Nu, kur tam cilvēkam reāli iet. Pilsēta visus nevar paņemt. Es saprotu. Visiem [ārstiem] pāri par 2000 [pacientu], kaut kā visiem kopā jātiek galā. Gan jau ar laiku kāds jauns kolēģis atnāks strādāt," sprieda Zīle.
Snēpele bija viena no vietām, kur praktizēja ģimenes ārste Zanda Zauere. Nacionālais veselības dienests (NVD) pārtrauca ar Zaueri līgumu, jo viņa nevēlējās vakcinēties pret Covid-19.
Zaueres praksē kopā bija vairāk nekā 1500 pacientu. Cik šobrīd ir atraduši citu ārstu, nav zināms, jo NVD šādas statistikas nav. Piemēram, Rūtas Eglītes doktorātā Kuldīgā piereģistrējušies apmēram 400. No tiem 250 ir pie ārstes Zaigas Rones, kura ir jaunā ģimenes ārste un praktizē divus gadus.
"Daļa ir tāda, kuriem iesaka griezties te. Domā, ka jauns un tad prakse ir, iespējams, ne tik pilna kā pārējiem. Citi nāk, kad kādi pacienti iesaka.
Visus paņemt nevar, dažkārt dienā reģistrējam 30 jaunu pacientu, kādam nākas atteikt. Situācija ir izveidojusies tāda, kāda viņa ir," norādīja Rone.
Kuldīgas novadā pašlaik ir 18 ģimenes ārsti. Vairāki ir pensijas vecumā vai tuvu pensijas vecumam, kas tuvākajos gados tikai saasinās akūto ģimenes ārstu trūkumu. Lai piesaistītu jaunos ģimenes ārstus, pirmo reizi pašvaldībā izveidots stipendiju fonds tieši ģimenes ārstiem rezidentiem. Pieteikšanās noslēdzas nākamā gada 10. janvārī. Viens pretendents stipendijai jau esot, apstiprināja pašvaldībā.