"Roche Registration" GmbH izstrādātās zāles "RoActemra" jau līdz šim ir bijušas apstiprinātas Eiropas Savienībā iekaisuma slimību, piemēram, reimatoīdā artrīta, sistēmiskā juvenilā idiopātiskā artrīta, juvenilā idiopātiskā poliartrīta, milzšūnu arterīta, un citokīnu atbrīvošanās sindroma ārstēšanai.
CHMP izvērtēja datus no galvenā pētījuma, kurā tika iekļauti 4116 hospitalizēti pieaugušie ar smagu Covid-19 gaitu, kuriem bija nepieciešams papildu skābeklis vai mākslīga plaušu ventilācija un kuriem bija augsts C reaktīvā proteīna līmenis asinīs (liecinot par iekaisumu).
Pētījums parādīja, ka ārstēšana ar "RoActemra" infūzijas veidā papildus standarta ārstēšanai samazināja nāves risku, salīdzinot ar tikai standarta ārstēšanu.
Kopumā 28 dienu laikā nomira 31% pacientu (621 no 2022 pacientiem), kuri saņēma "RoActemra" un standarta ārstēšanu, salīdzinot ar 35% pacientu (729 no 2094 pacientiem), kuri saņēma tikai standarta ārstēšanu. Turklāt 57% pacientu (1150 no 2022 pacientiem), kuri saņēma "RoActemra", varēja izrakstīties no slimnīcas 28 dienu laikā, salīdzinot ar 50% pacientu (1044 no 2094 pacientiem), kuri saņēma tikai standarta ārstēšanu.
Pētījums liecināja arī par to, ka nevar izslēgt paaugstinātu mirstības risku saistībā ar "RoActemra" lietošanu pacientiem, kuri nesaņem sistēmisku ārstēšanu ar kortikosteroīdiem.