'Žurnālisti iejutās pircēja ādā. Policijā pastāstīja, ka sertifikātu pircēji ir visdažādāko turības līmeņu un profesiju pārstāvji, bet pašu sertifikātu cenas pēdējā laikā krietni augušas, sasniedzot pat 1000 eiro.
Tikmēr viltus sertifikātu sagādnieki iegādājušies dažādas vērtīgas lietas, ko policija izņēmusi un ko, visticamāk, tiesā atzīs par noziedzīgi iegūtām.
Kāda sieviete iegādājusies 4000 eiro vērtu auto, ko policija jau konfiscējusi.
Lai parādītu, kā viltoto sertifikātu tirgus darbojas no iekšpuses, "Aizliegtais paņēmiens" arī iegādājās kādu viltus sertifikātu un šim procesam izsekoja no paša sākuma līdz galam.
Kontaktpersona, kas nonāca raidījuma redzeslokā, tika nosaukta par Māri, kurš, kā vēlāk izrādās, ir veselības centra "Aura" darbinieks. Ar viņu kontaktēties sāka persona, kuru raidījums nodēvēja par Jāni, kurš viltus vakcinācijas sertifikātus grib sarūpēt paziņām. Māra piedāvājums šāds: sertifikāta cena 500 eiro vienai personai. Saziņa norit vietnē "Telegram", bet tikšanās vietas tiek norunātas pie degvielas uzpildes stacijām.
Mārim tiek nodoti "uz papīra" vakcinējamo cilvēku dati, kā arī caur starpnieku tiek nodota nauda avansā. Māris, kuram esot pazīstams ārsts 1. slimnīcā, patiešām nokārto tā, ka doto cilvēku dati tiek ievadīt sistēmā kā vakcinēti.