Pētījumā tika analizēti dati no Austrijas, Beļģijas, Čehijas, Francijas, Grieķijas, Horvātijas, Igaunijas, Islandes, Itālijas, Izraēlas, Īrijas, Kipras, Latvijas, Lielbritānijas (Anglijas un Skotijas), Lietuvas, Luksemburgas, Maltas, Melnkalnes, Moldovas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Somijas, Spānijas, Šveices, Ukrainas, Ungārijas, Ziemeļmaķedonijas un Zviedrijas.
Aplēsēs nav iekļautas dzīvības, kas izglābtas, vakcinējot par 60 gadiem jaunākus cilvēkus, un tās, kas izglābtas, pateicoties vakcinācijas netiešam efektam slimības pārneses samazināšanās dēļ.
Kopš 2019.gada decembra PVO Eiropas reģiona valstīs ir apstiprināti vairāk nekā 1,5 miljoni ar koronavīrusu SARS-CoV-2 saistīti nāves gadījumi, tai skaitā 90,2% cilvēkiem vismaz 60 gadu vecumā.
Covid-19 vakcīnu straujā izstrāde un izmantošana ir sniegusi ļoti vajadzīgo aizsardzību no smagās slimības un visneaizsargātāko cilvēku nāves, tomēr šo vakcīnu izmantošanas ātrums un apjoms PVO Eiropas reģiona valstīs ir nevienmērīgs.
Pētījuma autori aplēsa nāves gadījumu skaitu starp vismaz 60 gadus veciem pieaugušajiem, kas būtu bijis bez vakcīnu izmantošanas, balstoties uz iknedēļas ziņojumiem par reālo nāves gadījumu skaitu.
Viņi pēc tam aprēķināja vakcinācijas dēļ izglābto dzīvību skaitu kā starpību starp šīm aplēsēm un reālo nāves gadījumu skaitu šajā vecuma grupā, par kuriem ziņots laikā no 2020.gada decembra līdz 2021.gada novembrim.