Avoti ziņo, ka SPD kontrolē nonāks Iekšlietu, Aizsardzības, Veselības, Nodarbinātības, kā arī Ekonomikas un sadarbības ministrijas, kā arī jaunizveidotā Celtniecības ministrija.
Saskaņā ar koalīcijas līgumu, kas nonācis aģentūru DPA, AFP un REUTERS rīcībā nākamā Vācijas valdība ir iecerējusi līdz 2030. gadam, tas ir, astoņus gadus agrāk, nekā iepriekš plānots, pilnībā atteikties no ogļu izmantošanas.
Jaunā valdība līdz šim termiņam cer atteikties arī no iekšdedzes dzinēju izmantošanas.
Vienlaikus koalīcijas līgums paredz līdz 2030. gadam 80% no Vācijas elektroenerģijas patēriņa nodrošināt ar tā dēvētajiem atjaunojamajiem energoresursiem.
Līdz šim tika plānots līdz šim termiņam ar atjaunojamajiem energoresursiem nodrošināt tikai 65% no patēriņa.
Tajā pašā laikā jaunā koalīcija apņēmusies, sākot ar 2023. gadu, atjaunot konstitūcijā noteiktos parāda griestus, kuri tika atcelti, lai tiktu galā ar ekonomiskajām sekām, kuras radīja Covid-19 pandēmija.
Pēc FDP pieprasījuma koalīcijas līgumā iekļauta arī apņemšanās nepaaugstināt nodokļus.
Neskatoties uz to, jaunā koalīcija sola krasi palielināt investīcijas infrastruktūrā un klimata pārmaiņu ierobežošanā.
Partijas arī vienojušās, ka tiks atļauta dubultā pilsonība un atvieglota Vācijas pilsonības iegūšana.
Vienlaikus koalīcijas līgums paredz rezervēt zaļajiem tiesības izvirzīt Eiropas Savienības (ES) komisāru gadījumā, ja Vācijai nepienāksies Eiropas Komisijas (EK) prezidenta vieta.
Jaunā koalīcija vienojusies arī par marihuānas legalizāciju.
Vienlaikus partijas piekritušas legalizēt arī bruņotu bezpilota lidaparātu izmantošanu, lai tādējādi palielinātu ārvalstu misijās nosūtīto karavīru aizsardzību.