FKTK bankai noteikusi vairākus pienākumus konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai, piemēram, bankai jāizstrādā pasākumu plāns, lai nekavējoties novērstu pārbaudēs konstatētos trūkumus, neatkarīga profesionāla konsultanta vadībā bankai jāizstrādā pasākumu plāns riska pārvaldības kultūras transformācijai.
Tāpat, piesaistot zvērinātu revidentu vai zvērinātu revidentu komercsabiedrību, bankai jāveic neatkarīgs izvērtējums par bankas iekšējās kontroles sistēmas efektivitāti un atbilstību NILLTPF novēršanas normatīvo aktu prasībām, pēc izvērtējuma veikšanas bankai jāizstrādā pasākumi neatkarīgā izvērtējuma rezultātā sniegto rekomendāciju izpildei.
FKTK rūpīgi sekos līdzi noteikto tiesisko pienākumu ieviešanai noteiktajos termiņos.
FKTK 2020.gadā ieviesusi jaunu pārbaužu pieeju. Pārbaužu laikā tiek visaptveroši vērtēti bankas iekšējās kontroles sistēmas 10 elementi - NILLTPF riska profils un NILLTPF un sankciju riska novērtējums, riska pārvaldīšanas stratēģija, struktūra, darbinieku pienākumi un kvalifikācija, to apmācība, klientu izpētes un darījumu uzraudzības kārtība, aizdomīgu darījumu konstatēšana un ziņošana Finanšu izlūkošanas dienestam, ziņošana FKTK par konstatētajiem sankciju pārkāpumiem vai iespējamiem pārkāpumiem, tostarp par sankciju apiešanu, NILLTPF riska pārvaldības informācijas tehnoloģiju nodrošinājums, audits, aģenti un trešo personu pakalpojumi, anonīmā ziņošana un normatīvais nodrošinājums.
Latvijas "PrivatBank" šogad pirmajā pusgadā strādājusi ar zaudējumiem 3,524 miljonu eiro apmērā, kas ir par 24,4% vairāk nekā 2020.gada attiecīgajā laika periodā, liecina bankas publiskotais finanšu pārskats.
Bankas aktīvi 2021.gada 30.jūnijā bija 113,491 miljona eiro apmērā, kas ir par 16,5% jeb 22,467 miljoniem eiro mazāk nekā 2020.gada beigās, kad "PrivatBank" aktīvi bija 135,958 miljonu eiro apmērā.