9 miljonus eiro par biļetēm Krievijas uzņēmums aizskaitījis Honkongas kompānijai caur kredītiestādi Lietuvā, kur ar kontu bija tiesīga rīkoties Latvijas jau zināmās starpniekfirmas "BMS Tehnoloģija" grāmatvede. Savukārt Honkongas uzņēmums izmantojis banku Lihtenšteinā. Sākoties VID pārbaudei, Krievijas uzņēmuma konts Lietuvā, ar kuru dīvainā kārtā bija tiesīga rīkoties "BMS Tehnoloģija" grāmatvede, slēgts. Bet naudas saņēmējs Honkongā, kurš saistīts ar kādu citu Blažko uzņēmumu, miris.
Kas bija shēmas patiesie labuma guvēji "pastkastīšu uzņēmumu" darījumu ķēdē ar "Rīgas karti", tagad noskaidros divās kriminālizmeklēšanās - VID muitas un nodokļu policijā un nesen ierosinātajā kriminālprocesā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.
Auditā secināts, ka "Rīgas satiksme", ko tobrīd vadīja Leons Benhems, nevarēja nezināt par šo shēmu. Un valdes locekļiem bija vienošanās par naudas plūsmas organizēšanu uzņēmumu starpā.
Iespaidīgais 14 miljonu ( 13 822 552 ) uzrēķins "Rīgas satiksmei" pamatā ir par darījumiem ar "Rīgas karti", ko VID uzskata par fiktīviem. Arī "Rīgas kartei" piemērots identisks uzrēķins, un šī gada augustā arestēti kompānijas konti.
"Rīgas satiksmes" darījumi ar "Alkom Trans"
2013. gadā pašvaldības uzņēmums vienojās par 125 jaunu trolejbusu iegādi ar Čehijas uzņēmumu "Škoda Electric", bet trīs gadus vēlāk - par 15 jauniem zemās grīdas tramvajiem no "Škoda Transportation". Rezerves daļas piegādāt un remontdarbus veikt jaunajiem tramvajiem, trolejbusiem trīspusējā līgumā apņēmās Aleksandram Krajčekam piederošais Latvijas uzņēmums "Alkom".
Auditā apšaubīts, vai garantijas un ārpus kārtas remontus jaunajiem transportlīdzekļiem tiešām veica "Alkom", jo darbi notika "Rīgas satiksmes" telpās. Daudz skaidrāki pārkāpumi ieraugāmi darījumos ar rezerves daļām. Pārbaudot rēķinus un sazinoties ar ražotājiem, VID konstatējis, ka vairākām rezerves daļām, tādām kā tahogrāfs, durvju vadības bloks, vilcēja dzinējs "Alkom", "Rīgas satiksmei" pārdod ar 20 līdz pat 50 procentu lielu uzcenojumu.