Līna Houleta zināja, ko sagaidīt no pēcdzemdību depresijas - pirms dažiem gadiem sieviete tam gāja cauri pēc sava dēla dzimšanas, taču šoreiz, kad nebija iespējas klātienē saņemt atbalstu vai sagaidīt ārsta vizīti mājas, bijis savādāk, vēsta raidsabiedrība BBC.
Viņas meitai bija tikai pieci mēneši, kad pēc globālā Covid-19 uzliesmojuma 2020. gada martā "aizslēdza" Lielbritāniju.
"Ne atbalsta grupas, ne ārstu mājas vizītes vairs nebija iespējamas. Tā vietā mēs sazinājamies pa tālruni, taču mani bija pārņēmusi panika," viņa atceras.
Bērnudārzi bija slēgti, viņa nevarēja satikt ģimeni, un katras dienas pamatlietu izpildīšana bija milzīga cīņa.
"Tas bija pagrimums, un no tā nevar izkļūt - jūs domājat, ka visiem ir labāk bez jums," saka 34 gadus vecā Līna.
"Neredzamie mazuļi"
Salīdzinot ar līdz šim piedzīvoto, jaunajiem vecākiem, zīdaiņiem un maziem bērniem pandēmijas laikā tika sniegts mazs atbalsts.
Arvien vairāk ģimeņu saskārās ar tādām problēmām kā nabadzība, garīgās veselības problēmas un vardarbība, mudinot labdarības organizācijas paust bažas par ietekmi uz bērnu attīstību.
Šomēnes publicētajā labdarības organizāciju ziņojumā "Neviens nevēlas redzēt manu mazuli" tika izteikts brīdinājums, ka ģimeņu vajadzības joprojām netiek apmierinātas, un teikts, ka ir jāpalielina finansējums tādiem pakalpojumiem kā veselības aprūpe.
Tika konstatēts, ka dažos apgabalos vairs nedarbojas ne bērnu aprūpes grupas, ne veselības aprūpi iespējams saņemt klātienē - tikai pa tālruni vai virtuāli.