Šī Mežtakas posma, kas 290 kilometru garumā vijas cauri visai Kurzemei, marķēšana, tika paveikta sešu mēnešu laikā, to atzīmējot dabā ar krāsu un uzlīmju palīdzību.
"Līdz šim ceļotājs Mežtakas maršrutu Kurzemē varēja iziet, sekojot līdzi kartē, vai kādā no aplikācijām, lietojot ierakstītu GPX maršrutu, kuru lejupielādējis mājaslapā "www.meztaka.lv". Taču tagad ceļotājam būs daudz vieglāk orientēties maršrutā, jo visā tā garumā tas ir marķēts ar uzlīmju palīdzību pilsētās un ar krāsojumu uz kokiem - balts dzeltens balts - ārpus tām," uzsver Kurzemes plānošanas reģiona projekta "Pārgājienu maršruts" koordinatore Neilande.
Mežtaka ir garās distances pārgājienu maršruts, kas Kurzemē un Lietuvā tiek īstenots ar "Interreg V-A" Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam atbalstu "Pārgājiena projekts". Maršrutu Eiropā pazīst ar nosaukumu "E11", kas aizsākas Nīderlandē, Hāgā un noslēdzas Tallinā, Igaunijā. Tas ceļotājam ļauj labāk iepazīt valsti, kā arī vietējiem uzņēmumiem - apskates objektiem, naktsmītnēm, veikaliem, kafejnīcām un citiem uzņēmumiem - pagarināt tūrisma sezonu un iegūt jaunus apmeklētājus.
"Mežtaka" Kurzemē sākas Kalētu pagastā, pie Latvijas-Lietuvas robežas un noslēdzas Bigauņciemā, Tukuma novadā, kur tā pievienojas garās distances pārgājiena maršrutam -Jūrtaka - un trīs dienas līdz Melngalvju namam Rīgā virzās pa to pašu maršrutu. Tā izlīkumo cauri visai Kurzemei, iegriežoties tādās apdzīvotās vietās kā Gramzda, Priekule, Kalvene, Aizpute, Kazdanga, Snēpele, Kuldīga, Renda, Sabile, Kandava, Pūre, Tukums, Milzkalne, Ķemeri un Bigauņciems. Ainavām mijoties ar tīrumiem, pilsētvidi un zaļiem mežiem, ikvienam ir iespēja iepazīt ne tikai dabas skaistumu, bet arī vietējos iedzīvotājus, kultūru, tradīcijas, un virtuvi.