Šobrīd sabiedrībā notiek spēcīga šķelšanās - pret Covid-19 potētie un nepotētie vai, kā to redz citi - labie un sliktie. Arī šaurākā lokā, kur līdz šim visas vērtības ir sakritušas, domas par šo var dalīties. Ko tad, ja šķelšanaš sākas ģimenē? Kā tikt pie kopsaucēja, un kas var likt mainīt domas? Savas ģimenes pieredzi sarunā ar portālu "Apollo.lv" atklāj Ieva (vārds mainīts).
Ieva ar vīru audzina četrus bērnus - vecākajai meitai septembrī tika nosvinēta 12. dzimšanas diena, bet jaunākie trīs bērni ir vecumā līdz septiņiem gadiem.
Tabu temats
Sieviete līdz šim nav potējusies, jo nesen piedzīvoja operāciju un neatbalstīja vakcīnas pret koronavīrusu kā tādas.
"Man šķita, ka pote ir sliktāka par saslimšanu. Biju pieskaitāma pie tiem cilvēkiem, savukārt mans vīrs vakcīnu ļoti atbalstīja. Viņš ļoti daudz pētīja, un, uzticoties zinātnei un mediķiem, bija tikai par. Viņaprāt, ja jau tā ir izgudrota, tad tas ir labi un derīgi.
Attiecīgi - šis mūsu mājās bija tabu temats. Mēs vienkārši par to nerunājām, lai nebūtu jāstrīdas.
Katru reizi izceļoties diskusijai, iesaistījās arī vecākā meita, kura, pati internetā meklējot informāciju, bija izlēmusi, ka grib potēties. Es biju ļoti pret, kamēr vīrs atbalstīja. Beigās vienojāmies, ka šis ir lēmums, kur piekrišana jādod abiem vecākiem, un uz laiku to atlikām - galu galā viņai nemaz vēl nebija 12. Sagaidot tos, nogaidījām vēl nedaudz, bet drīz vien es piekritu, jo sapratu, ka viņai atkrīt ļoti daudz aktivitāšu ar draugiem, kā arī tie testi mūzikas skolās un visur citur bija liels čakars. Viņa pieņēma šo lēmumu, es sapratu, ka vairs neiebildīšu, taču īsi pirms potes saņemšanas meita apslima, tāpēc tas atkrita," stāsta Ieva.