Kopumā vakcinācijas aptvere pārdevēju vidū gan esot augsta un šādas situācijas skars atsevišķus reģionus.
Uz jautājumu, cik kopumā ir tādi veikali, kurus īslaicīgi būs jāslēdz ciet, "Aibe" Attīstības daļas vadītājs Juris Lamberts atbild: "Faktiski trīs veikali. Pārējos varbūt pārdevējas no viena veikala uz otru noorganizēsim, bet trīs veikali būs ciet. (TV3: Uz dažām nedēļām, kamēr tie sertifikāti sāks strādāt, ja?) Nu jā, ja nemainīs likumu neviens."
"Aibe" tīkla pārstāvji pauž – reģionos veikali pilda arī sociālo funkciju, jo daudziem vietējiem citu alternatīvu pārtikas iegādei nav. "Ja arī nāksies aizvērt veikalu mēs, visticamāk, sazināsimies ar pašvaldību vai sociālajiem dienestiem, lai informētu par to, ka vienīgais veikals šajā apdzīvotajā vietā tiks aizvērts," saka Lamberts.
Vēl viens no populārākajiem veikaliem laukos ir "Lats". Tā, piemēram, Rekovas ciemā esošais veikals vietējiem ir vienīgais aptuveni 10 kilometru radiusā. Šeit situācija nedaudz labāka – lai gan būs pārdevējas, kas darbu uzteiks, slēgt veikalus nevajadzēs, jo atrastas aizstājējas.
"Ja ir izvēlējies cilvēks, bet ir labs darbinieks, es, protams, cenšos parunāties, aprunāties. No sākuma Viļakā visi teica, ka nē, nestrādās, bet tur visas tomēr aizgāja un izlēma par labu vakcinācijai," norāda "Lats" priekšsēdētājs Raimonds Okmanis.
"Lats" pārstāvji masveida veikalu slēgšanu neprognozē, jo katrai vietai ir savs īpašnieks, kurš ir ieinteresēts biznesu saglābt un nepieciešamības gadījumā aiz letes stātos arī pats.