Ģimenes ārsts Ingus Burlaks, kurš pieņem Rīgā, Imantā, bija viens no pirmajiem, kas sāka vakcinēt savus pacientus. Viņš atceras, ka, sākoties vakcinācijai pret Covid-19, cilvēki nākuši ar ziediem, nesuši kūkas. Ja flakonā bija palikusi pāri kāda vakcīnas deva, brauca ar taksi un lūdza to neatdot citiem, taču tagad situācija esot krasi mainījusies. Daudzi neslēpj, ka vakcinējas tikai darba dēļ.
"Tagad jārunā ar katru individuāli, jāvelta ļoti daudz laika, atspēkojot "fake news" [viltus ziņas], kas ir sociālajos tīklos.
Man saka: manas kaimiņienes draudzene iepotēja, paziņu, paziņas, visiem slikti. Mēs prasām: jums pašam ir pazīstams cilvēks, kam palika slikti pēc potes? Parasti izrādās, ka nav.
Un tad, kad tu pasaki, ka [tu, pacient] zini 30, 40 cilvēkus, kuri ir sapotēti, bet mēs savā praksē pazīstam 1500, ko paši esam sapotējuši, un tikai vienam bija alerģiska reakcija, bet tikām galā bez stacionēšanas. Nevienam nekas nenotika, neizauga ne ragi, ne čips tika aktivizēts, un pat ne kājās nenotirpa," skaidroja Burlaks.