Kad sieviete vārdā Alana 90. gadu beigās izdomāja terminu "incels", viņa nevarēja paredzēt iznākumu. Kas sākās kā nekaitīga vietne, lai vienotu vientuļus cilvēkus, nu ir kļuvusi par pazemes tiešsaistes kustību, kas saistīta ar vīriešu vardarbību un galēju sieviešu diskrimināciju, vēsta "The Guardian".
2014. gadā Eliots Rodžers Kalifornijā nogalināja sešus cilvēkus un ievainoja vēl 14, vainojot "meitenes, kuras viņu bija atraidījušas un nosodījušas". Tad viņš izdarīja pašnāvību, pirms tam "Youtube" publicējot "atmaksas video" un nosūtot garu autobiogrāfisku dokumentu vairāk nekā 20 paziņām.
Publicētajā video Rodžers sūdzējās, ka ir nevainīgs 22 gadu vecumā, un sacīja, ka viņš nekad nav pat noskūpstījis sievieti. Dokumentā viņš sevi aprakstīja kā "ideālu džentlmeni" un nespēja saprast, kāpēc sievietes nevēlas nodarboties ar seksu ar viņu.
Slepkavniecisko plosīšanos Rodžers plānoja kā "Atmaksas dienu" un apgalvoja, ka viņam "nav citas izvēles kā atriebties sabiedrībai", kas viņam "liegusi" seksu un mīlestību.
Kopš tā laika ir notikuši daudzi uzbrukumi, ko pastrādājuši cilvēki, kuri identificējas ar "incel" kultūru. Tostarp Džeks Deivisons, kurš šovasar Plimutā nogalināja piecus cilvēkus, pirms vērsa ieroci pret sevi.
Interneta tumšākajos nostūros "incel" grupas ir kļuvušas par augsni toksiskiem vīriešiem.
Bet ne tikai vīrieši mokās, cenšoties atrast partneri mūsdienu pasaulē. Arī jaunas sievietes vēršas "femcel" tiešsaistes forumos, lai apspriestu problēmas, ar kurām viņas saskaras celibāta rezultātā.