stāsta R.Auziņš, piebilstot, ka “jau trešdien pirms operācijas uzsākšanas visi iesaistītie Vides risinājumu institūta speciālista vadībā apguva drošas lāču pārvietošanas prasmes”.
Jau iepriekš DAP medijiem ziņoja - tā kā aizbiedēšanas metode nebija motivējusi lāčus doties dziļāk mežā, bet gan novirzījusi to ierasto maršrutu mazliet tālāk uz Smiltenes novada lauku teritorijas viensētām, Dabas aizsardzības pārvalde izstrādāja rīcības plānu, lai īstenotu nākamo alternatīvu – lāču izšķiršanu pārvietošanai uz nomaļām teritorijām pietiekamā attālumā no apdzīvotām vietām.
Plāna izstrādē Dabas aizsardzības pārvalde ar Dzīvnieku Tiesību Aizsardzības biedrības (Animal Rights Association B.& T.) aktīvu iesaisti apzināja gan vadošos ekspertus Latvijā, gan arī citviet pasaulē – Igaunijā, Krievijā, Vācijā un Kanādā.
“Mēs esam pateicīgi ikvienam iesaistītajam šo pasākumu plānošanā, konsultēšanā un īstenošanā. Daudzi iesaistītie šeit darbojās brīvprātīgi. Un lai gan šī bija neordināra, turklāt augsta riska situācija, savstarpējā pienākumu sadale, sadarbība un koordinēšana bija augstā līmenī, kas rezultējās ar veiksmīgu iznākumu” pauž R.Auziņš.
Klātienē iemidzināšanas un izšķiršanas pasākumus veica:
- Dabas aizsardzības speciālisti,
- pieredzējuši veterinārārsti no Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza,
- praktizējoši speciālisti lāču iemidzināšanā no Igaunijas un Vides Risinājumu institūta,
- Valkas un Smiltenes novadu medību kolektīvi.
Ja dzīvnieki pēc izšķiršanas turpinās tuvoties apdzīvotām vietām, tiks lemts par nākamajiem risinājumiem, ziņo DAP.