Nepietiekams tehniskais aprīkojums?
Tehniskais nodrošinājums policijā vienmēr ir bijis nepietiekams. Tik slikti kā pirms desmit gadiem gan vairs neesot. Mīklaini pazudušā advokāta Aināra Platača mežmalā pamestais "Mercedes" uz ekspertīzi tika dots Lietuvas dienestam, jo pašiem ne tādu iekārtu, ne ekspertu nebija.
Ir panākts progress arī videonovērošanas kameru un auto reģistratoru ierakstīto materiālu apstrādē. Vēl pirms trim gadiem noslepkavotā Mārtiņa Bunkus lietā viss safilmētais bija jāapstrādā manuāli. Tas prasīja mēnešus.
Ruks norādīja: "Ja pirms kāda laika izņemtie video materiāli bija jāanalizē manuāli, kaut vai meklējot automašīnu (pēc krāsas, modeļa). (Izņem dažādās vietās video ierakstus). Tad pagājušā gada nogalē esam iegādājušies attiecīgu programmatūru, kas to analizē jau automātiski. Tas, protams, ir daudz vieglāk."
Ruks atzīst, ja būtu sistēma, kas policijai ļautu pieslēgties videonovērošanas kamerām online režīmā visā Latvijā, tad, piemēram, Bezzubova slepkavu automašīnai, kas pēc nozieguma pa ielām pārvietojās vēl kādas 10 minūtes līdz tika paslēpta Mežaparka auto servisā, varēja izsekot daudz operatīvāk.
Šādu tehnisko nepilnību dēļ policijai bieži sanākot iet noziedzniekiem pa pēdām ar krietnu kavēšanos un atliek paļauties uz operatīvo veiksmi.
Izglītības un iekšējās drošības akadēmijas nepieciešamība
Policisti regulāri apmeklē specializētos kursus. Tos organizē Valsts policijas koledža vai arī darbiniekus sūta uz Interpola vai citām starptautiska mēroga apmācībām. Tomēr kursi tematiski ir ļoti specifiskās tēmās, bet bieži iztrūkst tieši pamata zināšanu. Pasūtījumu slepkavību izmeklētāju KIP 1.nodaļai laika mācīties papildus nav, jo pašiem jāorganizē terorētiskās un praktiskās apmācības kolēģiem.