Viņš uzsver, ka ivermektīns var izraisīt smagas blakusparādības, piemēram, nāvi suņiem. Tas arī nav reģistrēts dzīvniekiem, kuru pienu paredzēts izmantot uzturā.
"Paziņu vidū bija tā, ka man uzdod jautājumu – tas veterinārais līdzeklis, tas strādā, var kaut ko sarunāt? Es saku – tu ķerts esi?!" atcerējās Reķis. Pēc izskaidrošanas paziņa sapratis, ka viņam šīs zāles nevajag.
"Šobrīd visi mūk no vakcinēšanās, grib atrast kaut kādu burvju līdzekli, ko nevajadzētu darīt. Var pelnus mēģināt ēst un ja izdzīvo, pelnus ēdot, tad varēs prezentēt kā zinātnisko darbu un būt populārs," norādīja veterinārārsts.
Sociālajos tīklos ivermektīnu reklamējis, piemēram, sazvērestības teoriju sludinātājs un strukturētā ūdens ražotājs Jānis Pļaviņš. Televīzijā tā īpašības slavējis biologs, bijušais Ministru prezidents Indulis Emsis.
Viņš cilvēkiem paredzētu ivermektīnu tabletēs nopircis Ķīnas interneta veikalā. Jāatzīmē, ka, lai zāles no ārzemēm sūtītu pa pastu, būtu nepieciešama ārsta recepte.
Sniegt interviju raidījumam par šīm zālēm Emsis gan negribēja. "Es vairs neuzticos žurnālistiem kopš divas reizes mani izņirgāja par nopietnām lietām, manā vecumā tas vairs nav nepieciešams," īsā telefonsarunā pauda bijušais politiķis. Emsis piekrita atgriezties pie sarunas, "kad žurnālisti sāks domāt par cilvēkiem, par viņu veselību, un sāks lasīt normālas starptautiskas ziņas un sāks interesēties par zinātniskiem pētījumiem."
Ir gan atsevišķas valstis, kas ivermektīnu iesaka kā pretlīdzekli Covid-19. Eiropas Savienības valstīs to rekomendējusi Slovākijas veselības mininistrija. Tiesa, oficiāli kā zāles pret koronavīrusu ivermektīns Slovākijā reģistrēts nav. Neviens ražotājs arī nav vērsies Eiropas zāļu aģentūrā, lai panāktu šo zāļu apstiprināšanu Covid-19 ārstēšanai.