Žurnālistam atzīstoties, ka viņš nav Covid-19 slimnieks, kundze neapjūk un nesatraucas par izjukušu darījumu. Par piedāvājumu trūkumu viņa nevarot sūdzēties.
"Pusotrā dienā man bijuši no 20 līdz 30 zvani. Tūlīt arī ar vienu jātiekas," stāsta Iveta.
Covid-19 slimnieki prasot vismaz 100 eiro par savu "pakalpojumu". Tomēr sieviete gatava šķirties no lielākas summas, jo galvenais esot, lai kabatā ir sertifikāts par Covid-19 izslimošanu. Tad sešus mēnešus varēšot dzīvot mierīgi. Par laiku pēc mēnešiem sieviete vēl nedomā, jo varbūt, ka tad viss būs mainījies - piemēram, valdība kritusi. Ja nekas nemainīsies, sieviete gatava atkārtot saslimšanu ar Covid-19.
Sieviete uzsver, ka valdība solīja brīvprātīgu vakcināciju, bet tagad situācija mainījusies.
Iveta arī neslēpj, ka pirms tam mēģinājusi iegādāties viltus vakcinācijas sertifikātu, bet tas neesot izdevies, tādēļ tagad ķērusies pie šī plāna. Sievietei ir 53 gadi, no kuriem 32 viņa nostrādājusi skolā un citu darbu meklēt nevēlas. Baušķeniece strādājot vairākās Rīgas mācību iestādes, bet šobrīd noformējusi slimības lapu. No skolas vadības savus plānus apzināti inficēties viņa slēpjot.
"Bauskas Dzīves" redaktore Anita Rozentāle apliecināja, ka sludinājums nav joks. To tiešām iesniegusi kāda novada skolotāja. Arī laikraksta redakcijā bijušas diskusijas – vai tiešām tādu tekstu drīkst publicēt.
"Šajā tekstā likuma pārkāpumi netika saskatīti, bet, tālāk diskutējot, ļoti svarīgs jautājums – ko ar šādu tekstu iesniedzējs vēlas panākt. Kāda ir viņa argumentācija.
Atbilde no šīs skolotājas, sludinājuma iesniedzējas bija – gribu valdībai parādīt, cik tālu ir novesti skolotāji, uz ko viņi varētu būt gatavi, protestējot pret obligātu vakcināciju.
Protams, redakcijas nostāja ir tāda, ka cilvēkiem ir jābalstās uz zinātni, nevajag pakļauties dažādiem murgiem. Ir jāvakcinējas. Bet nevar tā gluži izlikties, ka nav citādi domājošo," stāstīja laikraksta redaktore Rozentāle.