"Redziet, šajā ziņā ir "dubultieteikumi". Pirmais - stiprināt veselību, nevis uzreiz sasaistīt to ar imunitāti," skaidro Danilāns.
Profesors norādīja, ka smaga saslimšana ar Covid-19 parasti notiek, kad cilvēka imunitāte ir pārāk stipra. "Kāpēc stiprināt imunitāti, ja viņa jaut tā ir spēcīga? Plaušu, orgānu un dzimumorgānu (vīriešiem) bojājumi rodas pārlieku stipras imunitātes dēļ."
Danilāns norāda, ka stiprināt vajag nevis imunitāti, bet gan veselību. "Norūdīties, svaigu gaisu, D vitamīnu uz saasināšanās brīdi," veselības stiprināšanas piemērus min Danilāns.
"Imūnsistēma tiek sagrauta kādas citas slimības dēļ. Vēža slimniekiem pašlaik tiek doti medikamenti, kas tieši mazina, nevis stiprina imūnsistēmu. Tādiem cilvēkiem imūnsistēma ir apgrieztā veidā, vajag stiprināt pašu organismu tādā gadījumā," skaidro Danilāns.
Profesors atzīmē, ka cilvēkiem Covid-19 dēļ ir jāstiprina "specifiskā" imūnsistēma. "Tā ir ļoti specifiska, vērsta tikai pret šo draņķa vīrusu! Kā to stiprināt? Vienkārši - potēties!"
"Es pats kategoriski esmu par potēšanos! Mums viss iespaids par poti ir tā "sakurbulēts", ka neticam tai tik ļoti. Bet potēties noteikti vajag! Latvijā nav gadījumu, kad kāds no potes būtu miris, nav," stāsta profesors.