Par to, ka tie ir zaudējumi uzņēmējiem un arī valstij, ReTV Ziņām norāda arī grāmatveži, kuri redz reālos skaitļus savās tabulās.
"Zaudējumi ir tādi, ka darba devējs tiek nolikts fakta priekšā, ka viņam nav, kas strādā, darbinieku no darba atbrīvot šai laikā arī nevar.
Pirmās desmit dienas darba devējam vienkārši ir jāmaksā par neko, ja darbinieks ir fiktīvi slims," skaidro Lilita Beķere, Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas valdes priekšsēdētāja vietniece.
"Nemo" vadītāja saka - pats grūtākais ir pierādīt, ka darbiniekam tiešām vajag darba nespējas lapu.
"Man ir bijuši darbinieki, kuri pasaka, ka "rīt ņemšu slimības lapu, man nepatīk šis darbs".
Kas liecina par to, ka kaut kādu apsvērumu dēļ šīs slimības lapas var izsniegt arī tad, ja nav redzamu vai būtisku slimību pazīmju. Man grūti spriest, bet mēs redzam, ka darbinieki to izmanto. Viņš mani ir brīdinājis, ja nebūs tā, kā vēlas, tad viņš var šo slimības lapu izņemt un nākamajā dienā nebūt darbā."
Tikmēr ģimenes ārste Marika Grūsle ReTV Ziņām stāsta, ka viņas nostāja būs stingra - nekādas pielaides, izsniedzot slimības lapas. Viņa jau paredz, ka tādi lūgumi sekos, bet informējusi savus pacientus - nekāda netaisnība no ārstes puses netiks pieļauta. Tiesa, liekais tā saukto zilo lapu pieprasījums var liecināt, ka Latvijā ir ģimenes ārsti, kuri tādas izsniedz, pat neredzot pacientu, vien sazvanoties.