""Unibanku" jau faktiski izveidoja no tā visa, kas palika pāri, kur nebija privātās iniciatīvas. "Unibankā" nokļuva viss tas, kas likās nevienam nevajadzīgs tajā brīdī,"
stāsta bijušais "Unibankas" prezidents Andris Bērziņš.
Par bankas prezidentu kļūst pats Bērziņš. "Unibanka" nīkuļoja, un arhīvā pieejamie Latvijas Bankas privatizācijas fonda dokumenti liecina, ka tas "Unibankai" regulāri pārskaitīja lielas naudas summas darbības nodrošināšanai.
Revidējot reģionālās nodaļas, atklājās daudz neatgūstamu kredītu. Visvairāk slikto kredītu bija Vecrīgas filiālē. Kopā bankā par neatgūstamiem atzina 25 miljonus latu.
Lielākais parādnieks bija parfimērijas ražotājs "Dzintars" ar divu miljonu latu kredītu. Bija arī negodprātīgi izsniegti kredīti ar filiāļu darbiniekiem saistītiem cilvēkiem. Izrādījās, ka līdz pat 1993. gadam Latvijas Bankas nodaļas strādāja bez jebkādas uzraudzības. Centrālās bankas prezidents Einars Repše Saeimas deputātiem atzina, ka tas bijis apzināti.
Lai jaundibinātā banka nebankrotētu, Latvijas valdība tai piešķīra valsts parādzīmes. To pārdošana aizpildīja "Unibankas" finanšu robu, nodrošinot ienesīgu darba vietu bankas vadības komandai. Bankas padomē nonāca koalīcijas politiķi, kā arī politikā vēl nezināmais Andris Šķēle, advokāts Andris Grūtups, sākumā arī Ventspils mērs Aivars Lembergs.
"Varbūt zināma ietekme bija tā saucamajam Vidzemes vai Valmieras puses [grupējumam],
jo mēs zinām, ka Andris Bērziņš, no sākuma kurš bija, cik atceros, banku privatizācijas fonda priekšsēdētājs, vēlāk "Unibankas" prezidents nāk no turienes, Edmunds Krastiņš, kas ļoti aktīvi līdzdarbojās, arī. Bet vai tam bija izšķirošā nozīme - es tā nevarētu apgalvot, vismaz no tās informācijas, kas man šobrīd ir atmiņā palikusi no tiem laikiem," stāsta bijušais finanšu ministrs (03.08.1993 – 19.09.1994) Uldis Osis.