Tāpat ES augstais pārstāvis uzsvēra, ka ir nepieciešams uzturēt dialogu ar trešajām valstīm. 18.augusta Iekšlietu un Tieslietu ministru sanāksmē ES kopīgā paziņojumā izteica solidaritāti ar Latviju, Lietuvu un Poliju. Šajā sanāksmē ES augstais pārstāvis ārlietās uzsvēra, ka situācija uz Baltkrievijas robežas nav migrācijas krīze, bet gan migrantu instrumentalizācija un ka šis nav ierastais migrācijas plūsmu ceļš, bet ar nolūku tiek veidots jauns migrācijas ceļš.
23.augustā Latvijas, Lietuvas un Polijas Ministru prezidenti nāca klajā ar kopīgu paziņojumu par situāciju uz robežas ar Baltkrieviju un nosodīja Baltkrievijas darbības. 30.augustā notika kopīga trīs valstu Ārlietu un Iekšlietu ministriju valsts sekretāru apspriede, savukārt 13.septembrī notika Baltijas valstu ārlietu un aizsardzības ministru sanāksme, kuras laikā arī tika pārrunāta situācija uz robežas ar Baltkrieviju.
Lai panāktu risinājumu, ĀM ir vērsusies pie vairākām nelegālo robežšķērsotāju izcelsmes un tranzīta valstīm, preventīvi pārrunājot jautājumu arī ar valstīm, kurās pēdējā laikā novērota pastiprināta Lukašenko režīma aktivitāte vīzu atvieglojumiem. Notikusi aktīva komunikācija ar Irāku, tai skaitā notikušas vairākas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) un Fuāda Husaina sarunas, kā arī kontakti citos līmeņos.
Tāpat ĀM pavēstīja, ka notiek regulāra informācijas apmaiņa starp abu valstu ārlietu dienestiem. ANO Ģenerālās asamblejas laikā Ņujorkā ārlietu ministrs Rinkēvičs 23.septembrī tikās arī ar Ēģiptes ārlietu ministru Sāmihu Šukrī, informējot par situāciju un vēršot uzmanību uz riskiem, kas pastāv, Baltkrievijai izmantojot trešo valstu pilsoņus tās hibrīdaktivitātēs. Tāpat ĀM ir uzrunājusi arī Pakistānu un Turciju.
Beķeris uzsvēra, ka ĀM pastāvīgi skaidro Baltkrievijas kiberoperācijas radīto situāciju sarunās ar Latvijā akreditētajiem vēstniekiem. Tāpat Baltkrievijas hibrīdoperācija skaidrota sarunās ar tālāku reģionu ANO dalībvalstīm - septembra beigās politiskajās konsultācijās ar Hondurasu.
LETA jau rakstīja, ka Latvijas valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī.
Amatpersonas norādījušas, ka Baltkrievijā pie varas esošā Aleksandra Lukašenko režīma centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iespiest trešo valstu iedzīvotājus vērtējami kā hibrīdkara jeb hibrīdapdraudējuma izpausmes.