Ilvess atgādināja, ka pirms kādiem piecpadsmit gadiem viņš radījis jaunu terminu "šrēderizācija"', kad bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders ieguva akcionāru komitejas vadītāja amatu konsorcijā, kurā dominē Krievijas uzņēmums "Gazprom".
"Es biju tā anonīms autors, līdz mans draugs Edvards Lūkass pēc manas aiziešanas no amata to atklāja žurnālā "The Economist", kad vairs nebija svarīgi, kurš radījis šo diezgan noderīgo neoloģismu." Šis termins saistās ar Krieviju - valsti, kas mūsdienās visefektīvāk izmanto kukuļošanu.
"Tas nenozīmē, ka citi [režīmi] ir nevainīgi. No Ķīnas līdz Azerbaidžānai, no Filipīnām līdz Kongo Demokrātiskajai Republikai netīrā nauda, kas izspiesta no vājajiem un bezspēcīgajiem, saduļķo mūsu politiskos procesus un korumpē mūsu sistēmu."
"Vai tie būtu eiroparlamentārieši, kas attaisno cilvēktiesību pārkāpumus Kaukāzā, vai kāda vadoša britu universitāte, kas saņem naudu no Ķīnas Komunistiskās partijas ar nosacījumu nepublicēt tai neglaimojošus akadēmiskus pētījumus savā galvenajā žurnālā - Rietumi ir viscaur piesūkušies ar korupciju."
"Vēl ļaunāk - mēs pat nevaram atklāti runāt par to bailēs no bankrota. Asi vērīgās grāmatas "Putina cilvēki'' izcilajai autorei Katrīnai Beltonei draud postoša personīga prāva, ko ierosinājuši režīma cilvēki.
Mērķis ir ne tikai sagraut viņu, bet atturēt jebkuru citu, kas iedrošinātos izmeklēt izlūkošanas, uzņēmējdarbības, organizētās noziedzības un valsts varas saiti, kas radījusi un uztur Krievijas valdošo eliti."
"Reizēm tā pat nav nauda. Dažreiz tā ir alkatība pēc varas. Daudzi no jums atminēsies, kā Eiropas Tautas partija (EPP), tikai lai saglabātu lielāku pārstāvību Eiropas Parlamentā, neizslēdza partiju, kura ir fundamentāli naidīga EPP sludinātajām vērtībām. Lai uzskaitītu visas korupcijas izpausmes Rietumos, vajadzētu nevis tikai stundu, bet dienas, nedēļas un gadus. Dāmas un kungi, mums nav laika apbrīnot šo problēmu. Mums ir jāsāk to labot."