LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" 2017. gadā atmaskoja vienu no lielākajiem Rīgas ēstuvju tīkliem "Tokyo City" regulārā aplokšņu algu maksāšanā, kas rezultējusies ar sodu divu filiāļu vadītājām, taču ne sodu uzņēmuma īpašniekiem vai pašam uzņēmumam, kurš 2019. gadā tika pie jauna juridiska veidojuma un nav samazinājis deviņu miljonu eiro uzrēķinu. Portāls "Apollo.lv" apkopoja pieejamo informāciju par ēstuvju tīklu "Tokyo City" uzņēmējdarbību.
2019. gadā par aplokšņu algām deviņu miljonu eiro uzrēķins
Gandrīz pirms diviem gadiem "Aizliegtais paņēmiens" atmaskoja, ka, sistemātiski un nekaunīgi ignorējot likumu, vienā no lielākajiem Rīgas ēstuvju tīkliem "Tokyo City" regulāri tiek maksātas aplokšņu algas. Lai to pierādītu, gandrīz pusgadu uzņēmumā par trauku mazgātāju strādāja "Aizliegtā paņēmiena" žurnālists.
Īsumā par "Aizliegtā paņēmiena" izpētīto pirms diviem gadiem:
- "Tokyo City"- ēdināšanas uzņēmums ar četrām filiālēm, kura kopējais apgrozījums 2016. gadā bija vairāk nekā astoņi miljoni eiro. Uzņēmuma īpašnieki no Krievijas, bet galvenais saimnieks Latvijā bija Dmitrijs Tribuncovs.
- 2017. gada vasaras sākumā vienā no "Tokyo City" ēstuvēm Rīgas centrā par trauku mazgātāju sāka strādāt "Aizliegtā paņēmiena" žurnāliste.
- Pieņemot darbā, trauku mazgātāju brīdināja, ka daļu no samaksas viņa saņems neoficiāli.
- Tika novērots, ka reizi mēnesī pie nelegālajiem maksājumiem tika filiāles darbinieki, tostarp trauku mazgātāja, un tas fiksēts videoierakstā.
- Trauku mazgātājas centieni sacelties un veidot arodbiedrību palika bez uzņēmuma ievērības.
- Žurnālistu eksperimenta beigās aplokšņu algu izmaksu brīdī klāt bija arī Valsts ieņēmuma dienesta operatīvie darbinieki.
- Tika izņemti kases aparāti, no darbiniekiem tika iegūtas liecības. Šajā lietā figurē 25 liecinieki, kuri atzina – viņiem nauda maksāta nelegāli.