Tā kā kopš Valērija Maligina nāves viņa mantinieces nav varējušas vienoties par mantojuma sadali, tad par to lēmusi Rīgas rajona tiesa, tādējādi līdz šim viss īpašums, tai skaitā zāļu ražotājas AS "Olainfarm" akcijas, ir bijis kopīpašums, un mantinieces nedrīkstēja rīkoties atsevišķi, pavēstīja advokāts Mārtiņš Kvēps, kurš pārstāv Čehijas uzņēmumu "Black Duck Invest", kas apgalvo, ka kļuvis par SIA "Olmafarm" piederošo 42,5% "Olainfarm" akciju īpašnieku.
Kvēps norādīja, ka tas arī nozīmē, kamēr šis tiesas spriedums ir spēkā, veselības uzņēmumu grupas "Repharm" mātesuzņēmuma AS "AB City" būtiskā ietekme "Olainfarm" arī nav spēkā.
"Šā gada 21.jūnijā "AB City" publiski pauda, ka ieguvusi nozīmīgu līdzdalību "Olainfarm", un tā daļēji balstās uz Nikas Saveļjevas akcijām. Proti, tajā pašā paziņojumā biržai teikts, ka "Olainfarm" saņēma paziņojumu par nozīmīgu līdzdalību no Nikas Saveļjevas, saskaņā ar to viņas balsstiesību īpatsvars ir samazinājies no 7,8% līdz 0%. Taču spriedums par mantojuma sadali publicēts šā gada 19.augustā, tātad pirms tam akcijas bija kopīpašums un tās kādam varēja nodot tikai visiem mantiniekiem vienojoties. Savukārt, šā paša sprieduma kontekstā, Irina Maligina blakussūdzībā ir norādījusi, ka nekam tādam viņa nav piekritusi," skaidroja Kvēps.
Saskaņā ar "AB City" paziņojumu, uzņēmuma iegūtais kopējais balsstiesību īpatsvars ir 30,84%. "AB City" ir 7,8% un citām personām, kas atrodas kontrolēto uzņēmumu ķēdē, ir 1,07% (AS "Rīgas Farmaceitiskā Fabrika") un 21,97% (SIA "Farma Fund") balsstiesību.
Kvēps skaidroja, ka 19.augusta Rīgas rajona tiesas spriedums pieņemts, balstoties uz Nikas Saveļjevas iesniegto prasību. Vienlaikus tiesa noraidīja Signes Balderes-Sildedzes, kura pārstāv nepilngadīgo mantinieci Annu Emīliju Maliginu, prasību par mantojuma sadali, pamatojoties, ka Balderes-Sildedzes rīcībai nav saņemts Jūrmalas bāriņtiesas saskaņojums.