SIA "Ērika un Co Ltd" valdes loceklis Jānis Miklašēvičs: "Ja pilnīgi visi tajā konkrētajā vietā lietotu manu pakalpojumu, tad sanāk, ka tuvu pie 10 eiro uz katru dzīvokli būtu par tās optikas nomāšanu. Un tā ir tikai plika dzīsla. Viņā nekā nav. To internetu tur vēl ir jādabū iekšā, un cik tad beigās tas gala patērētājs maksās."
Vietējie interneta pakalpojumu sniedzēji izmanto maksas radioreleja līnijas, "Latvijas Dzelzceļa" optisko tīklu un brīvās frekvences, bet nosegt visas teritorijas neesot iespējams. Arī lielākais pakalpojumu sniedzējs izmanto un attīsta savus optiskos tīklus, tomēr esot arī pieslēgumi radio un televīzijas centra izbūvētajai sistēmai – galvenokārt mazpilsētās.
Uzņēmuma "Tet" valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks sacīja: "Mēs vērtējam katru vietu, kur tas ir pieejams un mēģinām atrast vislabāko un ekonomiski izdevīgāko veidu kā mēs varam pie šīs vidējās jūdzes pievienot savu pēdējo jūdzi, lai pakalpojums būtu pieejams iedzīvotājiem, un tieši šīs pēdējās jūdzes finansiālais atbalsts ir tas ko mēs ļoti aicinām veikt gan valsti, gan pašvaldības."
To, ka, iedzīvotāju skaitam samazinoties, komersantiem veikt šādus pieslēgumus nav ekonomiski izdevīgi pat ilgtermiņā, atzīst arī "digitālā lielceļa" būvētāji, tāpēc lielāku lomu esot jāuzņemas pašvaldībām, kas, saskaņojot ar informāciju tehnoloģiju (IT) komersantu, likumiskā ceļā var uzņemties daļu sloga. Tāpat panākta vienošanās ar Eiropas Komisiju, ka pieslēgums būs ne tikai pie fiksētajiem tīkliem, bet to varēs izmantot arī mobilo sakaru operatori. Līdzekļus pēdējai jūdzei plāno izdalīt arī Satiksmes ministrija.