Holivudas filmu industrijai patīk savās filmās iekļaut dzemdību ainas, attēlojot procesu pēc saviem standartiem. Tiesa gan, dzemdības amerikāņu filmās nelīdzinās tam, kas patiesībā notiek dzemdību nodaļās.
"BBC News" atsauc atmiņā kadrus no kinofilmām - atminaties panikas pārņemtās sievietes, kam pēkšņi un visnepiemērotākajā brīdī sāka noiet ūdeņi, atcerieties vīrus, kuriem nav ne mazākās nojausmas, kā uzvesties, un galu galā viņi noģībst no pārdzīvojuma un negaidītā skata tieši dzemdību zālē. Šādus kino kadrus var uzskaitīt bezgalīgi.
Un tad pēkšņi zem akurāti novilkta gultas pārvalka tiek izņemts burvīgs bērns ar jauku sejas izteiksmi, kas veras griestos vai operatora kamerā.
Atsaucoties uz grāmatu "This is Going to Hurt" ("Tas var sāpēt"), kurā britu ārsts Ādams Kejs sīki un smalki apraksta, kas tieši notiek dzemdību zālē un kopā ar trim citiem jomas speciālistiem tiek kliedēti seši mīti par dzemdībām, ko radījusi un iemūžinājusi Holivudas sapņu fabrika.
Bērni nedzimst ar augšupvērstu seju
Lielākoties filmās, atspoguļojot dabiskās dzemdības, vispirms parādās mazuļa galva.
Ekrānā jaundzimušā seja visbiežāk ir vērsta uz augšu - lai mēs to varētu redzēt. Taču reālajā dzīvē tā nav.
Vairāk kā 90% mazuļu dzemdē atrodas ar galvu uz leju, sēžamvieta uz augšu, bet zods piespiests pie krūtīm, kājas un rokas saliektas un piespiestas ķermenim. Šajā gadījumā mazuļa seja ir pagriezta pret mātes muguru un tādējādi kamera nevarēs redzēt mazuli dzimšanas brīdī.