Menstruāciju atvaļinājums ir temats, kas raisījis skaļas diskusijas, tomēr, augot valstu skaitam, kurās šī prakse tiek piekopta, rodas jautājums - kāpēc tā nav kļuvusi par normu visur, ja pieņemam, ka mēnešreizes ir dabisks process, ko sieviete nevar ietekmēt, bet tas var atstāt spēcīgu ietekmi uz sievieti, viņas darba spējām?
"Visāda veida sāpes muguras lejasdaļā, vēdera krampji, caureja un tik stipras sāpes, kas noved līdz vemšanai," ir daļa simptomu, ar ko sievietes var saskarties mēnešreižu laikā, sarunā ar portālu "Apollo.lv" norāda ginekoloģe Natālija Bērza. To portālam, daloties savos stāstos, apstiprina arī sievietes, minot, ka "būtu tikai cilvēcīgi, ja menstruāciju atvaļinājums pastāvētu".
Taujātas, vai jebkad ir saskārušās ar diskomfortu darba vai mācību vidē mēnešreižu laikā, sievietes ar atmiņu stāstiem neskopojas.
"Jā, protams! Atceros, kā kaut kādā 9. klasē, pieceļoties pēc matemātikas stundas, atskārtu, ka man viss jau izsūcies cauri biksēm. Tajā laikā varēju pat nejust, ka man tās sākas, un tieši tā tas bija toreiz. Man bija tāds kauns!
Rāvu nost džemperi un sēju sev ap vidukli, bet saprotams, ka visu pārējo dienu pavadīju baidoties, vai kāds pamanīs manas bikses, nevis koncentrējoties uz mācību vielu.
Gadiem ejot, ir mainījušās arī manas mēnešreizes un tagad gan es nu nekādīgi nepalaistu garām pirmo mēnešreižu dienu, jo tās ir tiešām sāpīgas. Manuprāt, šāda brīvdiena būtu ļoti pozitīvs bonuss darbavietai, es to liktu vienā grozā ar sociālajām garantijām, dažādiem darba tusiņiem utt. Ir taču superīgi, ja darba vieta nodrošina dažādus šos bonusus, par kuriem ļoti priecājamies, stājoties jauna darbā. Kāpēc lai šī nebūtu viena no tām lietām, kas vienkārši padara mūsu ikdienas dzīvi tīkamāku?" prāto kāda "Apollo.lv" lietotāja.