Viņa informēja, ka uzņēmums saņēmis VID lēmumu par naudas līdzekļu apķīlāšanu kontos. Viņas ieskatā lēmums ir nesamērīgs un paralizē uzņēmuma darbu. Savukārt tas var radīt riskus biļešu sistēmas tehniskai apkalpošanai.
Šmite uzsvēra, ka uzņēmums izmantos likumā noteiktās tiesības apstrīdēt VID lēmumu, jo tas pašlaik esot nesaprotams.
"Rīgas karte" no šī gada janvāra sniedz sistēmas pakalpojumus "Rīgas satiksmei" bez apakšuzņēmēju piesaistes. Tas ļāvis par 50% samazināt sistēmas izmaksas. E-taloni tiek izplatīti caur publiskā iepirkumā izraudzītiem mazumtirgotājiem.
"Šobrīd tiek paralizēts uzņēmums, kas rīkojas godīgi caurspīdīgi un plāno šādi organizēt savu darbu arī turpmāk," teica Šmite.
Kontu arestēšana apgrūtina uzņēmuma darbu gan saimnieciskā jomā, jo ir jāuztur birojs, tehnika, jāveic komunālie maksājumi un jāmaksā darbiniekiem algas.
Otrs, ne mazāk būtisks jautājums ir par biļešu sistēmas uzturēšanu, kas arī nebūs iespējama, ja VID lēmums netiks pārskatīts vai atcelts.
"Rīgas karte" pašlaik gatavo argumentāciju lēmuma atcelšanai un to iesniegs VID.
Neminot uzņēmuma nosaukumu, VID pārstāvji pavēstīja, ka, veicot pievienotās vērtības nodokļa un uzņēmumu ienākuma nodokļa auditu kādā no Rīgas uzņēmumiem, dienests konstatējis pārkāpumus darījumos ar vairāk nekā 10 uzņēmumiem un attiecīgi aprēķinājis samaksu valsts budžetā 9,3 miljoni eiro apmērā.