"Paldies, ka tagad atklāti runā par vardarbību, paldies, ka tagad ir iespēja saņemt adekvātu palīdzību. Tad, kad mani tas skāra, par tādām lietām vēl atklāti nerunāja," Sarmītes (vārds mainīts) izlaušanās no vardarbības apburtā loka stāsts ir skaudrs un neticami ilgs. Dažādas vardarbības sejas sievieti piemeklējušas no 1995. līdz pat 2016. gadam.
"Mans stāsts aizsākās pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu vidū, bet nobeigums tikai nesen tika uzrakstīts. Puse mana mūža ir iznīcināta, neviens man neatdos salauzto dzīvi, zaudētos gadus, neatgriezeniski sabojāto veselību," stāsta sieviete. "Reizēm domāju, cik tālu cilvēks var aiziet savā apsēstībā, to nevar nekādi savādāk nosaukt kā tikai par apsēstību, mērķis iegūt konkrētu sievieti (tas ir - mani). Šādiem cilvēkiem ir vajadzīga palīdzība, bet palīdzību viņi nesaņems, jo mīlošās mammas, omes un citi tuvinieki visu piesegs."
Sarmīte uzsver, ka viņas pieredzes stāsts neesot par "padibeni-alkoholiķi, ar ko visi parasti ir pieraduši saistīt varmākas".
"Šis būs stāsts par turīgu cilvēku ar labu darbu, pareizajiem draugiem, ideālo ģimeni, labiem sakariem Rīgas augstākajās aprindās un šādās situācijās izrauties [no vardarbīgām attiecībām] ir daudz grūtāk."
"Viņam netraucēja tas, ka autobusā bija citi cilvēki."
Sarmīte bija jaunpienācēja arodvidusskolas klasē un ātri vien viņai uzmanību sāka pievērst skolas "krutākais džeks". "Cienāja ar tēju, saldumiem, pavadīja uz autobusu, kurš, tavu laimi, mums kursēja vienā virzienā. Izrādījās, mēs dzīvojām vienā mazpilsetā, tikai katrs savā galā. Attiecībām attīstoties, mana sajūsma par lielo mīlu ātri noplaka, nekur tālāk par bučām mēs toreiz netikām. Es pateicu, ka viss ir beidzies pat nesācies. Iemesls - viņa nevaldāmā uzmākšanās, kura pārauga agresijā un vajāšanā.