"Balstoties uz vienu publikāciju vai vienas personas viedokli, nekad nevar izdarīt visaptverošus secinājumus par zāļu drošumu un to guvuma-riska līdzsvaru, un izteikt viedokli par lietām, kas būtiski ietekmē sabiedrības veselību," sacīja Neikena, piebilstot, ka tieši šī iemesla dēļ ir vajadzīga visaptveroša ekspertīze.
Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis savukārt iztirzāti izvērtēja LVSADA paustos argumentus, iezīmējot tajos dažādus trūkumus.
Vienā no Briģa analizētajiem LVSADA apgalvojumiem pausts, ka "jaunākā zinātniskā informācija liecina, ka aptuveni puse jauno inficēšanās gadījumu, ko izraisījis koronavīrusa delta variants, ir konstatēti starp pilnībā vakcinētiem cilvēkiem". Izmantojot piemēru, Briģis stāstīja, ka var izveidoties situācija, ka pie vakcinācijas aptveres 83% apmērā, 100 cilvēku grupā, konstatējot divus inficēšanās gadījumus nevakcinēto vidū un divus vakcinēto, var nonākt pie secinājuma, ka puse sasirgušo bijuši vakcinēti, neraugoties uz faktu, ka saslimšanas gadījumu skaits ir neliels. Tādējādi var rasties interpretācijas kļūda, vedinot domāt, ka vakcīna nav gana efektīva.
"Ja mēs skatāmies, kāda daļa no visiem vakcinētajiem saslima un kāda daļa no nevakcinētiem - šie skaitļi jau ir būtiski atšķirīgi,
norādot, ka vakcinēto vidū iespēja saslimt ir daudz mazāka. To izšķir tieši šīs proporcijas, un tas nozīmē, ka nevis puse no vakcinētajiem saslima, bet saslima vienāds skaits, un šīs populācijas ir ļoti atšķirīgas," skaidroja Briģis.