Menstruāciju atvaļinājums ir temats, kas raisījis skaļas diskusijas, tomēr, augot valstu skaitam, kurās šī prakse tiek piekopta, rodas jautājums - kāpēc tā nav kļuvusi par normu visur, ja pieņemam, ka mēnešreizes ir dabisks process, ko sieviete nevar ietekmēt, bet tas var atstāt spēcīgu ietekmi uz sievieti, viņas darba spējām?
Pārmaiņu treneris Arturs Šulcs sarunā ar portālu "Apollo.lv" norāda, ka baidīties no šādas prakses nevajag - "tas nav uzbrukums vīriešu tiesībām, šāda prakse nevienu neapdraudētu, kā arī darba vietai nav jēgas no darbinieces, kura tajā brīdī nav spējīga veikt savus darba pienākumus."
Sarunas par to, vai ļaut sievietēm paņemt brīvas dienas darbā mēnešreižu laikā, ir saņēmušas dažādas atbildes, to skaitā kritiku.
Menstruāciju atvaļinājums - iespēja, kas paredz, ka sievietes, kuras cieš no spēcīgām menstruāciju izraisītām sāpēm, vienu vai divas dienas drīkst neierasties darbā, jau pastāv vairākās pasaules valstīs, taču šis atvaļinājums tiek plaši kritizēts kā neproduktīvs, bieži izgaismojot negatīvos stereotipus par strādājošajām sievietēm.
Japānā sievietēm tiek piedāvāts menstruāciju atvaļinājums kopš 1947. gada, Dienvidkorejā no 2001. gada un 2016. gadā arī Itālija pievienojās valstīm, kur iespējams šāds atvaļinājums.
Tabu temats
Menstruāciju stigma - ideja, ka menstruācijas ir apkaunojošas, pretīgas, pat nepieminamas, var atturēt meitenes un sievietes no došanās uz skolu un darbu.
Piemēram, sievietei, kurai nav piekļuves higiēnas precēm, menstruāciju laikā var nākties palikt mājās, savukārt sieviete, kura strādā kādā tirdzniecības iestādē, riskē zaudēt darbu, jo vēl pirms pārtraukuma devusies nomainīt paketi, ja vien darbavietā vispār ir vieta, kur to izdarīt.