Rēzija Kalniņa startēja Mārupes novada domes vēlēšanās no Nacionālās apvienības saraksta. Viņai plusiņu ievilka 171 vēlētājs, kas ļāva no 12. vietas sarakstā pakāpties uz trešo un iekļūt domē. Tomēr jau otrajā domes sēdē aktrise iesniedza iesniegumu par pilnvaru nolikšanu.
Viņa norāda, ka pēc kultūras pasākumu atsākšanās sapratusi, ka deputāta darbam tomēr nespēs veltīt pietiekami daudz laika.
"Vienkārši, teiksim tā, iet uz domes sēdēm un būt par statisti, man tas nav pieņemami, un es domāju, lai būtu deputāts, vai nu tā ir Saeima vai pašvaldība, ir jāiegulda daudz zināšanu,” stāsta Kalniņa.
Lielākoties deputāti mandātus nolikuši tāpēc, ka izvēlējušies par labu kādam citam amatam, kuru likums ar deputāta amatu apvienot neļauj. Piemēram, Balvu novada domē ievēlētais Andris Mežals mandātu nolicis, lai turpinātu vadīt Šķilbēnu pagasta pārvaldi. Kandidējot vēlēšanās, viņš domājis, ka likums varētu tikt mainīts.
"Īsti godīgi nav. Skolu direktori var būt gan deputāti, gan [skolas direktori]. Skolas direktors arī ir izpildvara. Bet tāda tā likumdošana ir un tā tas ir," spriež Mežals.