Vasarīgais laiks Latvijā ir labs iemesls, lai vairāk izietu ārā no mājām un pabūtu pie dabas krūts. Viena no idejām, ko var īstenot būtībā jebkurā Latvijas apkaimē ir atpūta vai pastaiga mežā, ko daudzviet var darīt visos gadalaikos. Arī pandēmijas dēļ ierobežotā ceļošana uz ārvalstīm ir vēl viens iemesls, lai dotos apmeklēt kādu jaunu vai sen neapmeklētu dabas nostūri, jo ir iespējams, ka šī vieta pēdējā laikā ir labiekārtota ar atpūtas vietu vai speciāli izstrādātu dabas taku. Sīkāk par to, kādas pēdējā laikā jaunas dabas takas vai citi jaunumi atpūtniekiem sagaidāmi Latvija mežos, portālam "Apollo.lv" pastāstīja "Latvijas Valsts meži" Ilgtermiņa plānošanas speciāliste Sarmīte Melne.
Atjaunotas dabas takas
LVM pārstāve informēja par pēdējā laikā atjaunotajām Latvijas dabas takām.
- Vasenieku purva taka, Ventspils novadā. Taka sākas purva malā, šķērso tā vidusdaļu ar lāmām un slīkšņām, garām bebru dambim aizved līdz putnu vērošanas tornim un tad pa grāvja malu var atgriezties atpakaļ. Šajā maršrutā iespējams redzēt dažādas purvu ainavas. Takai tagad izveidota jauna skatu platforma putnu vērošanai.
- Kaltenes kalvas, Talsu novadā. Atrodas aptuveni 1,5 kilometru attālumā no Kaltenes jūrmalas. Kalvas ir skaisti un savdabīgi dabas veidojumi – laukakmeņu vaļņi, kas atrodas mežā un ir klāti ar sūnām. Tie ir izteiksmīgākie šāda tipa veidojumi Latvijā. Nesen atjaunota infrastruktūra dabas objekta apkārtnē.
- Slutišķu krauja, Daugavpils novads. Vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejas Latvijas daļā. Tās augstums – 40,9 m, garums 400 m. Kraujas nogāzes slīpums ir 38 grādi. Blakus kraujai izveidota jauna pastaigu taka, izvietotas koka kāpnes, koka tiltiņi pāri gravām, vides objekts "Raganas mājiņa" un divi informatīvie tūrisma stendi, kuros tiek piedāvāta informācija par Slutišķu gravu vēsturisku veidošanos, kā arī pastaigu takas shēma. Takas garums ir aptuveni 2 km.