Kā skaidroja policijā, šodien Kuldīgā bija pieteikta sapulce - gājiens, kurā piedalītos 50 cilvēki. Ņemot vērā, ka gājieni ir atļauti, Kuldīgas novada pašvaldība deva akceptu šim gājienam. Tomēr policisti notikuma vietā konstatēja, ka notiek nevis gājiens, bet gan pikets, kurā cilvēki izmantoja plakātus un saukļus, turklāt cilvēku bija vairāk nekā minēts pieteikumā. Likumsargi aizrādījuši un aicinājuši novākt plakātus, taču neviens uz policijas norādījumiem neesot reaģējis.
Savukārt citu starpgadījumu pasākumā neesot bijis.
Opozīcijas politiķis uzskata, ka iedzīvotāju nevēlēšanās vakcinēties saistīta ar neuzticību valdībai, jo "vara ir atrauta no realitātes un nesaprot, kas notiek". Politiķis šajā situācijā saskata "mūsdienu pilsoņu kara" iezīmes, taču šo izteicienu viņš lietojot vienīgi tēlainā, nevis burtiskā nozīmē.
PCL frakcijas vadītāja vietnieks uzskata, ka Covid-19 apkarošanā uzsvars jāliek uz testēšanu un pētījumiem, kāpēc daļa nevakcinēto smagi nesaslimst. Viņš uzskata, ka politiķi izdarīja kļūdu, rosinot noteikt obligāto vakcinēšanos atsevišķās nozarēs strādājošiem, jo arī tie, kuri nav "antivakseri", bet bija pārdomās par šo jautājumu, tagad nevēloties vakcinēties, jo ir pret potes "uzspiešanu".
Pasākumu organizējuši Kuldīgas novada iedzīvotāji un tas neesot partejisks, piebilda Pucens.
Kā ziņots, Saeimā ir nonācis Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projekts, kas paredz noteikt, ka pēc 1.oktobra darba devējam būs tiesības atlaist darbiniekus, kas nebūs ieguvuši Covid-19 drošības sertifikātu.
Tāpat likumprojekts paredz obligātu Covid-19 sertifikāta prasību veselības aprūpes, ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un izglītības jomā strādājošajiem.
Opozīcijas pārstāvji tikmēr gatavojas vākt 34 deputātu parakstus, lai uz laiku apturētu likuma izsludināšanu un mēģinātu panākt tā nodošanu izlemšanai referendumā.