"Vissvarīgākais ir darīt pirms saslimšanas. Ko es teicu – fiziskā aktivitāte, svaigs gaiss, labs uzturs, smaids lūpās. Un uzliec to masku, ja tu cilvēku vidē esi. Ja esi saslimis, laikā ej pie daktera. Es pats, būdams ārsts, pieļāvu kļūmi. Protams, mums nav nekā pret šo slimību, ja neskaita poti. Tā potēšana tomēr ir svarīga," raidījumā ""Jā" ar Rimantu Ziedoni" atklāj Anatolijs Danilāns.
Labdien, profesor, paldies par uzņemšanu!
Paldies jums par uzņemšanu!
Jūs esat Latvijā izveidojies kā garīga un fiziska možuma simbols, nosaukums mūsu raidījumam ir "Jā", šī ir viena no mūsu tematiskajām līnijām – kā turēties uz "Jā strīpas". Es gribēšu jūs par šo arī paklaušināt. No kurienes jums ģenētiski nāk tā enerģija, tas optimisms, atraisītība, atvērtība, humora izjūta? Vai ir kāds dzimtā tāds cilvēks?
Tēvs tāds bija. Lauku skolotājs ar labu humora izjūtu.
Domāju, ka tas nāk ģenētiski. Ir drūmāki cilvēki, bet man tie gēni ir. Es to esmu arī attīstījis.
Man tas ir smadzenēs pielecis – mēs par to vēl šodien parunāsim – viena lieta man ir pretīga, ka dzīves grūtībās sāk pārdzīvot tikai to negatīvo pusi – vai dieniņ, vai dieniņ! Tādu slimnieku man ir daudz. Man vakar bija slimniecīte, kurai vēders sāp, es viņai saku – jums ļaunas slimības nav, bet viņai vienalga – vai, vai, kā es dzīvošu, kā man būs? Es saku – ja jūs visu laiku pārdzīvosiet, jums ne par vienu miligaramu labāk nepaliks. Labāk to nobīdīt malā. – Jā, man sāp, bet nav tik traki, nekāda mirstamā vaina man nav, un ir jādzīvo. Un, ziniet, paliks labāk.